Eğitim Güncelleme Tarihi: 20 Ağu 2016 11:46

3 yeni üniversite kuruldu 5 üniversitenin adı değişti

Torba yasaya ihdas edilen maddelerle İstanbul'da Beykoz Üniversitesi ile İzmir'de İzmir Bakırçay ve İzmir Demokrasi üniversiteleri kurulurken, 5 üniversitenin de adı değişti.

3 yeni üniversite kuruldu 5 üniversitenin adı değişti
Meclis'te kabul edilen torba yasayla 3 yeni üniversite kuruldu, 5 üniversitenin de adı değiştirildi.

3 YENİ ÜNİVERSİTE KURULDU

Danışma Kurulunun görüşü doğrultusunda, tasarıda yeni madde ihdası yapıldı. Buna göre, İstanbul'da Beykoz Üniversitesi, İzmir'de ise İzmir Bakırçay ve İzmir Demokrasi üniversiteleri kuruldu.

5 ÜNİVERSİTENİN ADI DEĞİŞTİ

Ayrıca Niğde Üniversitesinin adı Ömer Halisdemir Üniversitesi, Celal Bayar Üniversitesinin adı Manisa Celal Bayar Üniversitesi, Tunceli Üniversitesinin adı Munzur Üniversitesi, Yeni Yüzyıl Üniversitesinin adı İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi, Yıldırım Beyazıt Üniversitesinin adı ise Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi olarak değiştirildi.

"HAYIRLI OLSUN" DİLEĞİNDE BULUNDULAR

Madde ihdasının ardından söz alan MHP Osmaniye Milletvekili Ruhi Ersoy, HDP Mardin Milletvekili Mithat Sancar, CHP İzmir Milletvekili Musa Çam ve AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, kurulan yeni üniversitelerin hayırlı olması dileğinde bulundu.

TBMM Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı, tasarının kabul edilmesinin ardından 1 Ekim Cumartesi günü saat 15.00'te yeniden toplanmak üzere birleşimi kapattı.

Tasarının yasalaşmasından sonra milletvekilleri birbirleriyle vedalaştı.

Ekleme Tarihi: 20 Ağu 2016 11:46