Ekonomi Güncelleme Tarihi: 13 Ara 2016 18:03

5 Bin yeni kadro geliyor, yaş ortalaması 32'ye düşürülecek

Hakkari'de açıklamalarda bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "5 bin ilave korucu kadrosu getirilecek, korucu yaş ortalaması 32'ye düşürülecek" dedi.

5 Bin yeni kadro geliyor, yaş ortalaması 32'ye düşürülecek

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hakkari ve Yüksekova'da bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Soylu, Valilik'te yaptığı açıklamada, "Vatan toprağını bu eşkıyalardan temizlemekte kararlıyız. Bu milletin canını yakanları yakacağız" dedi.

Bakan Soylu, İstanbul Beşiktaş'taki terör saldırısına ilişkin açıklamalarda yaptı. Soylu şunları söyledi:

"BU MİLLETİN CANINI YAKALNARI YAKACAĞIZ"

Teröre destek veren, yapan her kim varsa onun karşısındayız. Onunla mücadele etmek durumundayız. Vatan toprağını bu eşkıyalardan temizlemekte kararlıyız. Bu milletin canını yakanları yakacağız.

"BU TOPYEKÜN BİR MÜCADELEDİR"

Ülkenin ekonomisi, turizmi de bu terörün mağdurudur. PKK'nın son durumunu iyi analiz etmek gerekir. Bu örgüt esasen bir tükeniş içindedir. En büyük gelir kaynağı uyuşturucu ticaretinde darbe yemiş, örgüte katılım en düşük düzeye gerilemiştir. Bir tükeniş girdabı içine girmiştir. Ne Ortadoğu'daki karışıklık ne de girdikleri ilişkiler bu tükeniş girdabını geriye çevirmeyecektir.

Devletin atacağı her adım halkın desteğine muhtaçtır. Bu bir topyekun mücadeledir. PKK sempatizanları, baskı yapanları polise ve jandarmaya ihbar edin. Bu irinden ülkeyi kurtaracağız. Örgütün tepesinde sefahat içinde yaşayan bu ölüm makinelerine bu yaptıklarının hesabını soracağız.

KORUCULARIN YAŞ ORTALAMASI 32'YE DÜŞÜRÜLECEK

Bugün korucu yaş ortalamamız 42. Bu yaş ortalamasını 32'ye düşürmektir. Bu noktada yaklaşık 20 bin yeni korucumuzu da bu mücadele içinde olacağını ifade etmek isterim.

"YENİ BİR KALKINMA HAMLESİNİN EŞİĞİNDEYİZ"

Terörden etkilenen illerle ilgili yepyeni bir kalkınma hamlesi yaşayacağız. En önemli talepleri iş. Burada fabrikaları yenileyeceğiz, devletimiz fabrikaları yapıyor, ekipmanları temin ediyoruz, çalışanların SGK ödemelerinin tamamını gerçekleştiriyoruz, istihdam alanı açıyoruz. Bizim görevimiz insanımızı işle, aşla, huzurla buluşturmaktır. Yeni bir kalkınma hamlesinin eşiğindeyiz.

Ekleme Tarihi: 13 Ara 2016 18:03