Dünya Güncelleme Tarihi: 28 Eki 2016 22:54

ABD açıkladı: Musul harekatı durduruldu

ABD'li komutan Dorrian, Irak güvenlik güçlerinin Musul'un kuzeyine doğru ilerleyişini güvenlik tedbirlerini artırmak ve ikmal nedeniyle durdurduklarını açıkladı.

ABD açıkladı: Musul harekatı durduruldu
ABD'li komutan Albay John Dorrian, Irak güvenlik güçlerinin Musul'un kuzeyine doğru ilerleyişini güvenlik tedbirlerini artırmak ve ikmal nedeniyle durdurduklarını bildirdi.

PENTAGON'DA KONUŞTU

Albay Dorrian,IŞİD ile mücadele kapsamındaki gelişmelere ilişkin Pentagon'daki basın mensuplarına bilgilendirmede bulundu.

"KENTİN KUZEYİNE DOĞRU İLERLEYİŞ DURDU"

Musul operasyonuyla ilgili bir soru üzerine Iraklı güvenlik kuvvetlerinin kentin kuzeyine doğru ilerleyişlerini durdukları bilgisini veren Dorrian, askerlerin büyük bir bölümünün beklemede olduğunu ifade etti.

"ASKERLER ARKALARINI TEMİZLİYORLAR"

Dorrian, "Askerler duraklıyor ve yeniden pozisyon, tertibat alıyorlar. Arkalarını temizliyorlar. Bunun birkaç gün süreceğini düşünüyoruz, sonrasında Musul'a doğru yürüyüşlerine devam edecekler. Bu onların oyun planı ve bu plana bağlı kalacaklarını düşünüyoruz." diye konuştu.

"DURAKSAMA TAKVİYE İÇİN ŞART"

Savaşın şu aşamasında böyle bir duraksamanın normal olduğunu vurgulayan Dorrian, bunun Iraklı güçlerin hızını kaybettiklerinin göstergesi olamayacağını kaydetti. Dorrian, duraksamanın askerlere takviyede bulunmak için de gerekli olduğuna işaret etti.

Ekleme Tarihi: 28 Eki 2016 22:54