Güncel Güncelleme Tarihi: 23 Eki 2016 09:03

ABD Başkonsolosluğundan vatandaşlarına terör uyarısı

ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu internet sitesinden yayınladığı açıklamayla vatandaşlarını olası terör saldırılarına karşı uyardı.

ABD Başkonsolosluğundan vatandaşlarına terör uyarısı
ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu, vatandaşlarını olası terör saldırılarına karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı.
"PLANLANMIŞ YA DA HABERSİZ SALDIRILAR GERÇEKLEŞEBİLİR"
Radikal örgütlerin, ABD vatandaşları ve diğer yabancı uyruklu insanlara yönelik terör saldırılarına devam ettiğini duyurulduğu açıklamada, önceden planlanmış yada habersiz gerçekleştirilme ihtimali olan saldırıların, bombalama, silahlı saldırı, adam kaçırma ya da başka bir şekilde olabileceğini bildirdi.

ÖZEN GÖSTERİN UYARISINDA BULUNDU

Açıklamada ayrıca İstanbul'da yaşayan yada ziyaret eden ABD vatandaşlarını diğer yabancıların bulundukları yerlere giderken aldıkları güvenlik önlemleri üzerinde özen göstermeleri konusunda da uyarıda bulundu.

"YEREL BASINI TAKİP EDİN" AÇIKLAMASI

ABD Başkonsolosluğu vatandaşlarına, "Türkiye'nin Güneydoğu Bölgesi'nden, özellikle Türkiye-Suriye sınırından uzak durmalarını, turistik alanlarda kalabalık gruplardan uzak durmalarını, halka açık alanlarda dikkatli olmalarını, siyasi mitinglerden uzak durmalarını, acil durumlarda yerel otoriteden gelen uyarıları dikkate almaları ve yerel basını takip etmelerini" de önerdi.

Ekleme Tarihi: 23 Eki 2016 09:03