Medya Güncelleme Tarihi: 22 Eyl 2016 00:41

Ahmet Altan ve Mehmet Altan'ın tutuklanması istendi

FETÖ soruşturmasından gözaltına alınan gazeteci yazar Ahmet Altan ile kardeşi Prof. Dr. Mehmet Altan, savcılık işlemlerinin ardından tutuklanma istemiyle mahkemeye sevk edildi.

Ahmet Altan ve Mehmet Altan'ın tutuklanması istendi
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminden bir gün önce katıldıkları bir televizyon programında, darbe çağrışımıyla subliminal mesaj içeren söylemlerde bulundukları gerekçesiyle savcılıkça ifadesi alınan gazeteci yazar Ahmet Altan ile kardeşi Prof. Dr. Mehmet Altan, tutuklanma istemiyle mahkemeye sevk edildi.

SAVCI İFADELERİNİ ALDI

Gözaltında tutuldukları İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden 11 gün sonra Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na getirilen Ahmet ve Mehmet Altan'ın, burada Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) medya oluşumuyla ilgili soruşturmayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcılarından Can Tuncay tarafından ifadesi alındı.

TUTUKLANMALARI İSTEMİYLE MAHKEMEYE SEVK ETTİ

Savcı Tuncay, Altan kardeşleri, "darbeye teşebbüs etmek, FETÖ'ye yardım yataklık ve FETÖ'nün propagandasını yapmak" suçlarından tutuklanması istemiyle nöbetçi İstanbul 10. Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk etti.

Şüphelilerin hakimlikçe sorgulanması bekleniyor.

Ekleme Tarihi: 22 Eyl 2016 00:41