Medya Güncelleme Tarihi: 27 Ağu 2017 12:46

Ahmet Davutoğlu Nedim Şener'i kripto FETÖ'cü mü ilan etti

Ahmet Davutoğlu’na yanıt veren Nedim Şener, Twitter’da “Ergenekoncu', 'terörist', 'Solcu', 'AKP'li' dediler. İlk kez hem de eski bir Başbakan 'kripto FETÖ''cü' ilan etmiş” mesajını paylaştı.

Ahmet Davutoğlu Nedim Şener'i kripto FETÖ'cü mü ilan etti

Gazeteci-Yazar Nedim Şener, Konya’daki FETÖ yapılanmasına ilişkin üst düzey bir bürokratla yaptığı görüşmeyi aktarmıştı. Nedim Şener’in Posta gazetesindeki yazısına “PensilKonya” başlığını atması dikkat çekmişti.

Eski Başbakan ve AKP Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu, Nedim Şener’in yazısına karşılık "Kimse Konya'yı suçlayıcı açıklamalarda bulunamaz. Konya'nın mübarek ismini tahrif ederek hakaret edemez. Sapkın ideolojiler hiçbir zaman Konya'ya girememiştir" açıklamasında bulundu.

DAVUTOĞLU: KONYA'YI HEDEF ALANLAR KRİPTO FETÖ'CÜLER…

Davutoğlu, Konya Havalimanında gazetecilere yaptığı açıklamada, Nedim Şener’i hedef alarak şunları söyledi:

“Konya'yı hedef alanlar kripto FETÖ'cüler ve 28 Şubat zihniyetinin uzantılarıdır. Hiç kimse Konya'nın adını tahrif ederek, yazısına başlık atarak, birtakım terör örgütünün mekanlarıyla Konya'yı özdeşleştirme çabası içerisine girerek, Konya'nın onuruyla oynayamaz. Oynamaya kalkan kim olursa olsun, ister kripto FETÖ'cü, ister 28 Şubatçı, ister AK Parti içerisinde fitne çıkarmaya çalışan tek tük kişiler, 1,5 yıldır yapmaya çalıştıkları şeyi yapamadıkları için bugün Konya'ya saldırıyorlar. Ama karşılarında bizi bulurlar. Hiç kimse Konya'nın başını önüne eğdiremez.”

NEDİM ŞENER’DEN YANIT

Davutoğlu’na yanıt veren Nedim Şener, Twitter’da “Ergenekoncu', 'terörist', 'Solcu', 'AKP'li' dediler. İlk kez hem de eski bir Başbakan 'kripto FETÖ''cü' ilan etmiş” mesajını paylaştı. Şener, “Sayın Davutıoğlu 'kripto FETÖ'cü' görmek istiyorsa, bu açıklama öncesi dün akşam katıldığı düğündekilere bakmalıydı” diyerek Davutoğlu’na göndermede bulundu.

Ekleme Tarihi: 27 Ağu 2017 12:46