Güncel Güncelleme Tarihi: 27 Eki 2016 07:44

Akıncı Hava Üssü'nde ikinci Adil Öksüz vakası

Adil Öksüz ile birlikte 15 Temmuz'da Akıncı Hava Üssü'nde yakalanan, elektrik elektronik mühendisi Harun Biniş de ifadesinde 'tarla bakmaya gittiğini' söylemiş.

Akıncı Hava Üssü'nde ikinci Adil Öksüz vakası
Darbe girişiminin kilit ismi olan Adil Öksüz ile birlikte15 temmuz'da Akıncı Hava Üssü'nde yakalanan, elektrik-elektronik mühendisi Harun Biniş'in ifadesinde de tanıdık sözler yer aldı. Biniş'in ifadesinde 'tarla bakmaya gittiğini' söylediği ortaya çıktı. Aynı ifadeyi veren Öksüz serbest bırakılmıştı. Biniş ise tutuklandı.

GÜLEN'LE İLETİŞİMİ SAĞLAYACAK KİŞİYDİ

Biniş'in darbe girişimi gecesi FETÖ üyeleri arasında iletişim ağını sağlayan, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'ın kabul etmesi durumda da Gülen'le iletişimi sağlayacak kişi olduğu ileri sürüldü.

TELEKULAK ŞÜPHELİSİ

FETÖ'nün dinleme üssü haline gelen Tele-komünikasyon İletişim Başkanlığı'nın (TİB) iletişim sistemlerinin kuruluşuna ön ayak olan Biniş, "Üst düzey yargı mensupları, siyasetçiler, mülki idare amirleri, yargı mensupları, iş adamları, emniyet, MİT ve askere ait telefonların usulsüz dinlenmesi" davası şüphelileri arasındaydı. FETÖ'cü bir bilgisayar şirketine bir dönem grup yöneticisi olarakda çalışan Biniş, telekulak soruşturmasının kilit ismiydi.

Ekleme Tarihi: 27 Eki 2016 07:44