Güncel Güncelleme Tarihi: 23 Ağu 2016 12:34

Aktif Bank bankacılık sektörünün Ar-Ge Merkezi oldu

Türkiye’nin en büyük yatırım bankası Aktif Bank; ‘Yeni Nesil Bankacılık’ yaklaşımını geliştirmeye yönelik inovatif ürünleri ve nitelikli Ar-Ge çalışmalarıyla Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından verilen Ar-Ge Merkezi” belgesi almaya hak kazandı.

Aktif Bank bankacılık sektörünün Ar-Ge Merkezi oldu
140 kişilik güçlü kadrosuyla, Aktif Bank ve iştiraklerinin yanı sıra sektöre de hizmet veren Aktif Bank Bilgi Teknolojileri ve Operasyon Grubu’nun başvurusunu olumlu değerlendiren Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, 11 Ağustos 2016 tarihinde Aktif Bank’ın Ar-Ge Merkezi belgesi almaya hak kazandığını açıkladı.

Son 4 yılda ulusal ve uluslararası organizasyonlarda 86 ödül kazanan Aktif Bank; Perakende Bankacılık, Kurumsal Bankacılık ve Özel Bankacılık kategorilerindeki çeşitli hizmetlerin yanı sıra, Ekent, NKolay Ödeme Kuruluşu, Sigortayeri, Asset Sportif, PAVO gibi çok sayıda iştiraki için kapsamlı Ar-Ge yatırımları ve projeler gerçekleştiriyor.

Banka, Ar-Ge Merkezi belgesi kazanmasının ardından üniversite-sanayi işbirliği çerçevesinde daha fazla proje geliştirecek. Ayrıca Aktif Bank ve bankacılık sektörüne hizmet edecek inovasyon çalışmalarına daha geniş kaynak ve zaman ayıracak.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Aktif Bank CEO’su Serdar Sümer, “Yeni Nesil Bankacılık şeklinde adlandırdığımız bankacılık yaklaşımımız doğrultusunda, hem kendi iş yapış biçimimizi hem de sektörün alışkanlıklarını değiştirecek inovasyon projelerine önem veriyoruz.

Şubeleşerek değil alternatif dağıtım kanallarıyla daha fazla ihtiyaca daha kesin çözümler sunmaya çalışıyoruz. Yapılmış işleri tekrarlamak ya da taklit etmek yerine ihtiyaca en uygun çözümü üretmek ve yeni bir bakış açısıyla müşterilerimizin karşısına çıkmak için gayret ediyoruz. Teknoloji ve inovasyon bu yaklaşımı sürdüren ve yeni fikirlerle besleyen en önemli unsurlar.

Bu amaçla 140 kişilik güçlü ve deneyimli bir insan kaynağı ile Bilgi Teknolojileri birimimizin çalışmaları hem kendi müşterilerimize hem de sektöre çözümler üretiyor. Çok zorlu bir değerlendirme sürecinin ardından aldığımız Ar-Ge Merkezi Belgesi bu açıdan bizleri çok mutlu etti. Sektörde bu belgeye sahip iki bankadan biri olmanın gururunu yaşıyoruz.

Bu gelişme sonrasında Ar-Ge alanındaki sorumluluğumuzun daha da arttığını hissediyoruz. İhtiyaca doğrudan karşılık veren ve müşterilerimize ve ekonomiye katma değer üreten nitelikte ürün ve hizmetler geliştirmeye ve bu alanda yatırımlarımızı artırmaya devam edeceğiz” dedi.

Ekleme Tarihi: 23 Ağu 2016 12:34