Medya Güncelleme Tarihi: 19 Kas 2016 23:22

Aleyna Tilki'nin Diyarbakır konserinde bomba patladı! İşte nedeni

Aleyna Tilki'nin Diyarbakır'da konser verdiği kafeye el yapımı patlayıcı atıldı. İlk belirlemelere göre 6 kişi yaralandı.

Aleyna Tilki'nin Diyarbakır konserinde bomba patladı! İşte nedeni
Diyarbakır merkez Kayapınar İlçesi'ndeki bir salonda sahneye çıkan Aleyna Tilki, platformda şarkı söylerken patlama meydana geldi. Patlamada 6 kişi yaralandı.

PATLAMAYLA BİRLİKTE İZDİHAM YAŞANDI

Merkez Kayapınar İlçesi Diclekent Semti'ndeki bir restoranda sahneye çıkan Aleyna Tilki, özel olarak oluşturulan platformda şarkı söylerken, patlama meydana geldi. Patlamayla birlikte izdiham yaşandı. İzleyiciler, panik içerisinde dışarı çıkabilmek için birbiriyle yarıştı. Patlamada ilk belirlemelere göre 6 kişi yaralandı. Yaralılar, olay yerine sevk edilen amnbulanslarla çeşitli hastanelere kaldırılarak tedaviye alındı.

EL YAPIMI PATLAYICI NEDEN OLDU

Olay yerine gelen polis inceleme başlatırken, patlamaya el yapımı patlayıcının neden olduğu belirtildi.

Aleyna Tilki Konserine Ses Bombası Atılma Anı Görüntüleri çıktı

Aleyna Tilki'nin Diyarbakır'da konser verdiği kafeye ses bombası atıldı. Bombanın atılma anına ait ilk görüntüler sosyal medyada hızla paylaşıldı.

Diyarbakır'ın Kayapınar ilçesinde genç sanatçı Aleyna Tilki'nin konser verdiği bir kafeye kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından el yapımı patlayıcı (EYP) ile saldırı düzenlendi. Olayda sanatçıyı dinlemeye gelen 6 kişi yaralandı.

Bombanın atılma anına ait ilk görüntüler ise kısa süre içerisinde sosyal medyada paylaşılmaya başlandı.

Aleyna Tilki Konserine Saldırının Detayı Ortaya Çıktı

Aleyna Tilki konserine Diyarbakır'da düzenlenen saldırıyı konsere giremeyenlerin düzenlediği, saldırıda Aleyna Tilki'nin de yara almadığı öğrenildi

Aleyna Tilki'nin Diyarbakır'da bir kafede verdiği konsere el yapımı patlayıcı ile saldırıldı. 6 kişinin yaralandığı saldırının detayları ise orataya çıktı. Saldırıyı konserin verildiği salona giremeyen birkaç kişi düzenlenmiş. Öte yandan Aleyna Tilki'nin ise sağlık durumunun iyi olduğu, saldırıda herhangi bir yara almadığı bilgisine ulaşıldı.

ALEYNA TİLKİ SALDIRIDA YARA ALMADI

Konuyla ilgili Hurriyet.com.tr'ye açıklama yapan Aleyna Tilki'nin menajeri Melek Sarıgil, saldırının mekana giremeyen seyircilerden bir ya da bir kaçı tarafından yapıldığını söyledi. Sarıgil, saldırı sonrasında mekanın camlarının kırıldığını söylerken, Aleyna Tilki'nin yara almadığını söyledi.

TWITTER'DAN DA AÇIKLAMA YAPTI

Genç şarkıcı saldırıdan kısa bir süre sonra da Twitter'dan açıklama yaptı. Aleyna Tilki yaptığı açıklamada "Biz iyiyiz arkadaşlar." mesajını paylaştı.

Ekleme Tarihi: 19 Kas 2016 23:22