Güncel Güncelleme Tarihi: 14 Ara 2016 15:26

Annesi anlattı şehit polis kızı bulutlara bakıp...

5 yaşındaki Duru, şehit babası Vefa Karakurdu’nun cenaze töreninde Türkiye’yi gözyaşına boğmuştu. Annesi minik Duru'nun psikolojisini anlattı.

Annesi anlattı şehit polis kızı bulutlara bakıp...

Şehit polis Vefa Karakurdu'nun cenazesinin başında Türkiye'yi ağlatan 5 yaşındaki kızı Duru, babasının bulutlara gittiğini düşünerek bulutlara bakıp el sallıyor.

İstanbul Beşiktaş'taki hain terör saldırısında şehit olan İstanbul Emniyet Müdürlüğü Özel Güvenlik Şube Müdürü Vefa Karakurdu'nun son yolculuğuna uğurlandığı baba ocağı Zonguldak Ereğli'de yas var.Şehit olan babası Vefa Karakurdu'nun Türk bayrağına sarılı tabutu başında ağlayarak annesi Emel Karakurdu'ya 'Babam neden onun içinde?' diye soran ve tüm Türkiye'yi hüzne boğan 5 yaşındaki Duru, babasının bulutlarda olduğunu düşünerek bulutlara el sallıyor.

"O KÖTÜ İNSANLAR KİM?"

Minik Duru babasının ölümünü sorgularken de annesine, "Babam hiç bomba atmazdı ki, o kötü insanlar kim" diye soruyor.'BURSA TARAFTARINI ÇIKARIP GELİYORUM' DEMİŞTİ

Şehit polis Vefa Karakurdu'nun öğretmen eşi Emel Karakurdu, eşinin yokluğunda geçirdikleri birkaç günü, Duru'ya vermeye çalıştığı cevapları ve eşiyle yaptığı son görüşmeyi anlattı.

Emel Karakurdu, "Olay günü Sabahı her zaman olduğu gibi eşim, çocukların kahvaltısını hazırladı. Daha sonra Duru ile beraber okula gittik. Akşam konuştuğumuzda saat 22.00'ydi. 'Bursa taraftarını çıkartıyorum, işim bitiyor, geleceğim' dedi. Sonra hoparlörden Duru'yla konuştu. 'Kızım beni seviyor musun babacım' diye sordu. Duru da bağırarak 'Seviyorum babacım' dedi. Son görüşmemiz bu oldu" diye konuştu.

Emel Karakurdu o gece yaşananları şöyle anlattı: "Babam kalp ameliyatı geçirmişti, Kurtköy'deydik. Haberi duyduğumda hemen Vefa'yı aradım ulaşamadım.

Sonra başkalarını aradım onlar da ulaşamadıklarını söylediler. Vefa'nın yaralı olduğunu söylediler. Hastaneye gittiğimde ise vefat ettiğini öğrendim. Duru ile ağabeyi o gece uyuyorlardı.

Sabah olduğunda pedagog eşliğinde konuştuk ikisiyle de. Babalarının işte talihsiz bir kaza geçirdiği, öldüğü ve bir daha yanımıza gelemeyeceği söylendi. Kötü insanların babasını öldürdüğünü biliyor Duru. Hep sorguluyor.

'Benim babam iyiydi, kimseye bomba atmazdı ki, o kötü insanlar kim' sorusunu soruyor aklına geldiğinde. Sık sık da babasının onu gördüğünü düşünüp bulutlara el sallıyor." (Habertürk)

Ekleme Tarihi: 14 Ara 2016 15:26