Güncel Güncelleme Tarihi: 14 Eki 2016 11:18

Antalya- Kemer Karayolu üzerindeki balıkçı barınağına roket atıldı

Antalya-Kemer kara yolu üzerindeki balıkçı barınağına roket atıldı. Roketlerden biri balıkçı firmasının dükkanına isabet etti. Özel harekat timleri operasyon başlattı.

Antalya- Kemer Karayolu üzerindeki balıkçı barınağına roket atıldı
Antalya- Kemer Karayolu üzerindeki balıkçı barınağı girişinde patlama meydana geldi. Olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi.

Antalya'da, teröristlerin Kemer kara yolu üzerinde akaryakıt tankerine roketli saldırısında, balıkçı barınağı isabet aldı. Şans eseri ölen ve yaralanan olmazken, bir balıkçılık şirketinin deposu hasar gördü. Yoldan geçen bir tankere de teröristler el yapımı patlayıcı attı.

ROKETLE SALDIRDILAR

Olay saat 10.30'da meydana geldi. Teröristlerin dağlık alandan attığı 2 roketten biri, mezat alanının arkasında bir balıkçılık şirketinin deposuna isabet ederken, diğeri boş alana düştü. Bu sırada barınak önündeki yoldan geçen bir akaryakıt tankerine patlayıcı atıldı, ancak isabet almadı.

ÖZEL HAREKAT OPERASYON BAŞLATTI

Olayın duyulması üzerine bölgeye çok Özel Harekat timleri ile sağlık ekipleri sevk edildi. Özel Harekat timleri, saldırıyı gerçekleştiren teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için bölgede helikopter destekli operasyon başlattı.

HEDEF TANKERLERMİŞ

Teröristlerin hedefinin dolum tesislerinden yakıt aldıktan sonra kara yoluna çıkan tankerler olduğu, ancak roketlerin balıkçı barınağına isabet ettiği değerlendirildi.

OPERASYONU EMNİYET MÜDÜRÜ YÖNETTİ

Antalya Emniyet Müdürü Cemil Tonbul olay yerine gelerek olayla ilgili bilgi aldı, başlatılan operasyonu yönetti.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Antalya Valiliği'nden yapılan açıklamada ise, sabah saat 10.20 sularında Antalya Konyaaltı ilçesi Çaltıcak Balıkçı Barınağı bölgesinde bir patlama meydana geldiği, sebebi araştırılmakta olan patlamada herhangi bir can kaybı ve yaralanma söz konusu olmadığı, herhangi bir maddi zarar da oluşmadığı belirtildi.

GEÇEN AĞUSTOSTA DA BOMBA PATLATILMIŞTI

Geçen 24 Ağustos'ta ise Kemer kara yolu üzerinde jandarmaya ait minibüs geçtiği sırada, daha önceden yol kenarına konulan bomba patlatılmış, cam kırıkları nedeniyle hafif yaralanan rütbeli 2 asker, hastanede tedaviye alınmıştı.

Ekleme Tarihi: 14 Eki 2016 11:18