Güncel Güncelleme Tarihi: 25 Eki 2016 10:30

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası otoparkındaki patlama:10 yaralı

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'nın otoparkında bu sabah meydana gelen şiddetli patlamada 10 kişi yaralandı. LPG'li bir aracın patlama ihtimali üzerinde duruluyor.

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası otoparkındaki patlama:10 yaralı
Antalya'daki patlamadan son dakika haberleri gelmeye devam ediyor... Kepez ilçesi Gazi Bulvarı üzerindeki Antalya Ticaret ve Sanayi odasının otoparkında bu sabah 08.50 sıralarında patlama meydana geldi. Antalya Valiliği, sabah saatlerinde meydana gelen patlamada can kaybının olmadığını ve 10 kişinin cam kesiği sebebiyle yaralandığını bildirdi.

Otoparktaki araçlarda ve binanın arka kısmında ise hasar meydana geldi. Patlama sesi, kent merkezinden de duyuldu.

ODA BAŞKANI: LPG'Lİ ARAÇ PATLAMIŞ OLABİLİR

Patlamanın ardından ATSO Başkanı Davut Çetin de olay yerine geldi. Çetin, önemli bir durumun olmadığını belirterek, "Otoparka bir araç patladı. Ciddi bir şey yok. Birkaç araçta hasar var. Birkaç personelimiz hafif yaralı" dedi. Çetin, LPG'li bir aracın patlamış olabileceği ihtimalinin de araştırıldığını söyledi.

BİR ARAÇ TAMAMEN PARÇALANMIŞ HALDE

Olay yerindeki Doğan Haber Ajansı (DHA) muhabiri, bir aracın tamamen parçalandığını, çevredeki araçların da hasar gördüğünü aktardı, bölgede hafif yaralıların ambulanslara bindirildiğini ifade etti.

CNN Türk'e konuşan bir görgü tanığı "Birden bire bütün camlar indi, siyah dumanlar fırladı. Binayı boşalttık ana yol üzerindeyiz" dedi.

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI'NIN BUGÜN TOPLANTISI VARDI

Bugün öğleden sonra saatlerinde ATSO Meclis toplantısı gerçekleştirilecekti. Antalya Belediye Başkanı Menderes Türel'in de toplantıya konuşmacı olarak katılması bekleniyordu.

TÜREL: KAZA OLABİLİR

Antalya Belediye Başkanı Menderes Türel, "Otoparkta kimsenin olmadığı yerde meydana gelen bir patlama söz konusu. Kaza olabilir. Yaralılarla ilgili bir sorun gözükmüyor. Terör saldırısı olmayabilir" diye konuştu.

Olaya neyin neden olduğuna dair bilgilerin beklenmesi gerektiğini ifade eden Türel, emniyet ve İçişleri Bakanlığı'ndan gelecek açıklamaların takip edilmesi gerektiğini ifade etti.

KEMER YOLU ÜZERİNDE ROKETLİ SALDIRI MEYDANA GELMİŞTİ

14 Ekim'de Antalya - Kemer karayolu üzerindeki balıkçı barınağı girişine 2 roket isabet etmiş, saldırıda ölen yada yaralanan olmamıştı.

Roketli saldırının ardından bölgede operasyon başlatılmıştı.

Anadolu Ajansı, roketli saldırıda hedefin yolan geçen bir tanker olduğunu, ancak sadece balıkçı barınağının isabet aldığını ifade etmişti.
 

Ekleme Tarihi: 25 Eki 2016 10:30