Asayiş Güncelleme Tarihi: 16 Ara 2016 15:20

Atatürk Havalimanı'nda yakalandı cüzdanındaki kağıt ele verdi

Atatürk Havalimanı'nda şüphe üzerine durdurulan kişinin PKK üyesi olduğu ortaya çıktı.

Atatürk Havalimanı'nda yakalandı cüzdanındaki kağıt ele verdi

Atatürk Havalimanı'nda sıkı güvenlik önlemleri alan Araştırma Büro Amirliği ekipleri tarafından yapılan kontrollerde terör örgütü PKK üyesi bir şahıs yakalandı. Yakalanan şahsın üzerinde yapılan aramada başka bir terör örgütü üyesinin telefon numarası çıktı.

 Atatürk Havalimanı Araştırma Büro Amirliği ekipleri, 13 Aralık salı günü Şanlıurfa'ya uçacak olan 25 yaşındaki Ramazan D'yi şüphe üzerine metro katında durdurdu.

CÜZDANINDA BULUNAN KAĞIT PARÇASINDA...

Şahıs hakkında yapılan incelemelerde, 1999 yılında PKK/KCK terör örgütüne üye olmaktan tutuklanan Razaman D'nin 2004 yılında tahliye olduğu ortaya çıktı. Bunun üzerine Araştırma Büro Amirliği polisleri aramalarını derinleştirirken Razaman D'nin üst aramasında, cüzdan içeresinde bulunan kağıt parçasında yazılı bir telefon numarası tespit edildi. Telefon numarası TEM görevlileri ile paylaşıldığında numaranın bölücü terör örgütü PKK/KCK ile irtibatlı olduğu bilgisi alındı.

Gözaltına alınan Ramazan D. TEM Şube'ye sevk edildi. Gözaltında olan Ramazan D. ile ilgili detaylı araştırma yapıldığı ve üzerinden çıkanların incelendiği öğrenildi.

Ekleme Tarihi: 16 Ara 2016 15:20