Eğitim Güncelleme Tarihi: 4 Eyl 2017 13:03

Atatürk'ün çıktığı ders kitaplarına Ronaldo girdi

Atatürkçülüğün çıkarıldığı 5. sınıf ders kitaplarına, dünyaca ünlü futbolcu Cristiano Ronaldo ile oynadığı reklam filmiyle de anılan “Sinemada En İyi Avrasyalı Kadın Sanatçı Ödülü”nü alan Ümmiye Koçak girdi.

Atatürk'ün çıktığı ders kitaplarına Ronaldo girdi

New York Avrasya Film Festivali’nde “Sinemada En İyi Avrasyalı Kadın Sanatçı Ödülü”nü alan “Yün Bebek”filminin senaristi, yönetmeni, oyuncusu ve Arslanköy Kadınlar Tiyatro Topluluğu’nun kurucusu Ümmiye Koçak’a, 5. sınıf sosyal bilgiler kitabında geniş yer verildi. Kitapta, köylü kadınların sanattaki başarılarında sembol olan Arslanköy Kadınlar Tiyatro Topluluğu’nun nasıl kurulduğu, köy yaşamını nasıl etkilediği, üyeleri ve sonuçlarının tartışılması istendi. Gazete Habertürk'ten Fatmanur Boylu'nun haberine göre Koçak’ın, “Ben tiyatroya, tiyatronun ne olduğunu bilmeden başladım. Tarsus’tan gelen öğrenciler okulda gösteri yapmıştı. Bundan çok etkilendim. Kadınların sesini duyurabilmek, dertlerini, sıkıntılarını anlatabilmek için farklı karakterlerle tiyatro yapalım istedim”sözlerine yer verildi. Kitapta öğrencilere Koçak ile ilgili sorular da soruldu.

ATATÜRKÇÜLÜK ÇIKARILDI

5. sınıf sosyal bilgiler kitabından, “Atatürkçülüğü ve Atatürk İnkılaplarını Öğreniyorum” ve “Atatürk İlke ve İnkılapları” bölümleri çıkarıldı. Başkentin neden Ankara olması gerektiği konusu açıklanırken, Atatürk’le ilgili metne yer verildi.

Ümmiye Koçak, dünyaca ünlü futbolcu Cristiano Ronaldo ile oynadığı reklam filmiyle de gündeme gelmişti.

Ekleme Tarihi: 4 Eyl 2017 13:03