Dünya Güncelleme Tarihi: 14 Kas 2016 23:43

Avrupa Birliği'ne muhalefet bu kez kendi içinden geldi: Sarsılırız

Macaristan Dışişleri Bakanı Szijjarto, "AB'nin güvenliğinin Türkiye'nin istikrarına bağlı olduğunu, Türkiye'nin istikrarının sarsılması Avrupa'nın güvenliğinin de sarsılmasına neden olabilir.'' dedi.

Avrupa Birliği'ne muhalefet bu kez kendi içinden geldi: Sarsılırız
Avrupa Birliği Dışişleri ve Savunma Bakanları toplantısına katılan Macaristan Dışişleri ve Dış Ticaret Bakanı Peter Szijjarto, gazetecilere yaptığı açıklamada, Avrupa'nın güvenliğinin Türkiye'nin istikrarına bağlı olduğunu belirterek, ''Şu an ki durumda Türkiye ile ilgili yaklaşımlarda ölçülü ve soğukkanlı hareket edilmeli. Çünkü AB'nin güvenliği Türkiye'nin istikrarına bağlı.'' dedi.

"AB, CİDDİ ZORLUKLARLA KARŞILAŞABİLİR"

Sığınmacı krizine çözüm amacıyla Türkiye ile AB'nin vardığı mutabakat dolayısıyla AB'nin güvenliğinin ve istikrarının Ankara'ya verildiğini kaydeden Szijjarto, ''Mutabakatın uygulanmaması ya da son bulması AB'yi ciddi zorluklarla karşı karşıya bırakabilir. Bu yüzden Macaristan, Türkiye ile ilgili eleştirilerde dikkat edilmesi gerektiğini savunuyor. Çünkü Türkiye'nin istikrarının sarsılması Avrupa'nın güvenliğinin de sarsılmasına neden olabilir.'' şeklinde konuştu.

Ekleme Tarihi: 14 Kas 2016 23:43