Ekonomi Güncelleme Tarihi: 18 Ağu 2016 21:09

Aydınlı Grup'tan Ömer Faruk Kavurmacı açıklaması

Aydınlı Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Kavurmacı'nın gözaltına alınmasının ardından Aydınlı Grup kamuoyuna açıklama yaptı.

Aydınlı Grup'tan Ömer Faruk Kavurmacı açıklaması
Aydınlı Grup Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ömer Faruk Kavurmacı TUSKON Yönetimi'nden 2014 yılında istifa etmiş olmasına rağmen, 18 Ağustos 2016 tarihinde TUSKON soruşturması kapsamında bilgimize başvurulmak üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Şube Birimi’nin şirketimizde yaptığı arama ile ilgili birinci kaynak olarak sizleri bilgilendirmek isteriz.

Şirketimizde başlatılan arama sırasında Aydınlı Grup Onursal Başkanı Sayın Mustafa Şevki Kavurmacı ve Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ömer Faruk Kavurmacı da şirkete gelerek emniyet yetkililerine yardımcı olmuş, ihtiyaçları olan her türlü bilgi ve belge kendilerine sağlanmış, yetkililerin görevlerini en doğru şekilde yerine getirmesi için her türlü kolaylık gösterilmiştir. Yapılan detaylı arama sonrasında emniyet mensupları binamızdan ayrılmıştır. Aydınlı Grup olarak tüm idari kadromuz ve çalışanlarımızla görevimizin başında faaliyetlerimize devam etmekteyiz.

Aydınlı Grup, 3.800’ü aşkın çalışanı ile sadece Türkiye’nin değil yakın coğrafyasının da en büyük hazır giyim perakendecilerinden biridir. Aynı zamanda 3 kıtaya yayılan perakende operasyonları ile on binlerce insana iş imkanı sağlayan, ülkelerin ekonomisine katkı veren, ülkemizin itibarını da en doğru şekilde temsil eden bir değerdir.

Şirketimiz, tüm siyasi görüşler ve inanç sistemlerinin ötesinde, evrensel değerleri gözeten bir çalışma anlayışına sahiptir. Bizler, ticari bir kurumun sahip olması gereken bir ahlaki yapı ile Türkiye Cumhuriyeti başta olmak üzere, tüm insani değerlerin ve dünya geleceğinin sürdürülmesi için çalışıyoruz.

Bu çerçevede barış ve huzurumuzu yok etmeye dönük hain düşüncelere ve kötü niyetlere sahip FETÖ/PDY ve benzeri gruplara karşı her zaman demokrasinin, hukukun, ülkemizin, milletimizin ve daima seçilmiş Cumhurbaşkanımız ve Hükümetimizin yanında yer almaya devam edeceğimizi, bu vesileyle bir kez daha dile getirmeyi gerekli buluyoruz.

 

Ekleme Tarihi: 18 Ağu 2016 21:09