Güncel Güncelleme Tarihi: 14 Ara 2016 15:29

Babaanne ve iki torunu kamyonun altında kaldı!

İstanbul Sarıyer'de babaanne ve iki torunu, hafriyat kamyonunun altında kalırken olay anı güvenlik kameralarınca kaydedildi.

Babaanne ve iki torunu kamyonun altında kaldı!

SARIYER’de babaanne biri kız diğeri erkek iki torunu ile yolun karşısına geçerken hafriyat kamyonunun altında kaldı. Kazada 5 yaşındaki Yaren Aluç, hayatını kaybederken babaanne Hatice Aluç yaralandı. Erkek torun ise kazadan yara almadan kurtuldu. Kaza sonrası olay yerinden kaçan şoför Erdal Yavuz, daha sonra polis merkezine giderek teslim oldu.

Kaza,  Ferahevler Mahallesi Menekşe Sokak üzerinde dün saat 13.30 sıralarında meydana geldi. Hatice Aluç iki torunu ile yolun karşısına geçerken hafriyat kamyonunun altında kaldı. Kazayı görenler olay yerine sağlık ekibi çağırdı. Bir yandan da kamyonun altında kalan babaanne Hatice Aluç ile torunu, Yaren Aluç’a yardım etti. Kamyonun altından çıkarılan babaanne ile torunu ambulans ile hastaneye kaldırıldı. Tüm müdahalelere rağmen 5 yaşındaki Yaren Aluç kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Babaanne ise ameliyata alındı. Kazadan yara almadan kurtulan erkek torun ise yakınları tarafından olay yerinden uzaklaştırıldı. Kaza sonrası olay yerinden kaçan hafriyat kamyonu şoförü polis merkezine giderek teslim oldu.

Polis ekipleri çevrede güvenlik önlemi aldı. Olay yerindeki güvenlik kamera kayıtları da incelenmek üzere toplandı.

KAZA GÜVENLİK KAMERASINDA

Yaşanan kaza bir iş yerinin güvenlik kameraları tarafından an be an kaydedildi. Görüntülerde babaanne ve iki torunu elele tutuşmuş şekilde yolun karşısına geçerken hafriyat kamyonunun altında kalması görülüyor. Kazayı gören vatandaşlar yaralılara yardım ediyor.

ÇOCUKLARIMIZ GÜVENDE DEĞİL

Mahalle sakini Kevser Erden "Kamyon aniden girdi. Babaanne ve torunları yolun ortasındaydı. Bir anda kamyonun altında kaldılar. Babaanne ile bir erkek bir de kız çocuk vardı. Kız çocuğu hayatını kaybetmiş. Çoluğumuz çocuğumuz okula gidiyor. Bugün böyle yaparlarsa yarın ne olacak? Bugün bir çocuk, bir can gözümüzün önünde gitti. Bizim çocuklarımız güvende değil" dedi.

Polisin olayla ilgili soruşturması sürüyor.

Ekleme Tarihi: 14 Ara 2016 15:29