Kültür Sanat Güncelleme Tarihi: 30 Kas 2016 21:29

Bakan Avcı ünlü oyuncu Erdal Tosun'un ölümüne duyarsız kalmadı

Ünlü oyuncu Erdal Tosun'un vefatına Hükümet duyarsız kalmadı. Hükümet kanadından ilk açıklamayı Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı yaptı.

Bakan Avcı ünlü oyuncu Erdal Tosun'un ölümüne duyarsız kalmadı
Erdal Tosun, İstanbul Sarıyer'de meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybetti. Sarıyer Büyükdere Caddesi, İl Jandarma Komutanlığı Kavşağı'nda kontrolden çıkan araç takla atarak ünlü oyuncunun arabasının üzerine düştü. Kaza sonucu Sanatçı Erdal Tosun, otomobil içerisinde sıkışarak hayatını kaybetti. Erdal Tosun'un böbrek rahatsızlığı olduğu ve diyalize gitmek için yola çıktığı öğrenildi. Tosun için yarın cenaze töreni düzenlenecek.

"MİLLETİMİZİN SEVGİ VE TAKDİRİNİ KAZANMIŞTIR"

Tosun'un vefatıyla ilgili hükümet kanadından ilk açıklamayı Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı yaptı. Bakan Avcı, Erdal Tosun'un ailesine ve sanat camiasına baş sağlığı dileğinde bulunarak, "Erdal Tosun, sanatçı bir ailenin evladı olarak genç yaşında gönül verdiği Türk sinema ve tiyatrosunda birçok başarılı çalışmalara imza atmış; canlandırdığı renkli karakterlerle milletimizin sevgi ve takdirini kazanmıştır" dedi.

Bakan Avcı'nın mesaj, şöyle:

Erdal Tosun, sanatçı bir ailenin evladı olarak genç yaşında gönül verdiği Türk sinema ve tiyatrosunda birçok başarılı çalışmalara imza atmış; canlandırdığı renkli karakterlerle milletimizin sevgi ve takdirini kazanmıştır. Merhum Erdal Tosun'a Allah'tan rahmet; ailesine, sevenlerine ve sanat camiamıza başsağlığı diliyorum."

Ekleme Tarihi: 30 Kas 2016 21:29