Güncel Güncelleme Tarihi: 9 Ara 2016 08:13

Bakan Soylu PKK ile ilgili tarih verdi: Yok olacaklar

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, PKK'yla ilgili "Nisandan sonra başlarına geleceklerin ne olacağını tahmin edemeyecekleri kadar büyük bir yok oluşla karşı karşıya kalacaklar" dedi.

Bakan Soylu PKK ile ilgili tarih verdi: Yok olacaklar

İçişleri Bakanı Süleylan Soylu, Valilikteki temaslarının ardından Ak Parti İl Başkanlığı'nda partililerle bir araya geldi.

"BÜYÜK BİR YOK OLUŞLA KARŞI KARŞIYA KALACAKLAR"

Terörle mücadele konusunda kararlı bir mücadele yürütüldüğünü ve bunun aynı şekilde devam edeceğini belirten Soylu, "Sayın Cumhurbaşkanımızdan en alt güvenlik görevlisine kadar, sınırda nöbet bekleyen evladımıza kadar herkes kararlıdır. Bugün iyi günleri, çok net söylüyorum. Nisandan sonra başlarına geleceklerin ne olacağını tahmin edemeyecekleri kadar büyük bir yok oluşla karşı karşıya kalacaklar.

"KIŞ ÜSLENMELERİNE İZİN VERMEYECEĞİZ"

Kışın mücadelemizi kararlılıkla sürdürüyoruz. Bugün Diyarbakır'dan Hakkari'ye kadar birçok operasyonu başarıyla yöneten, 'bize güvenin, biz bunların hakkından geleceğiz' diyen güvenlik güçlerimiz büyük bir mücadele ortaya koymaktadır. Bütün planlamamızı yaptık. Bu çerçevede onların kış üslenmelerine müsaade etmeyeceğiz.

"BİNGÖL'DE BİR ÇIKIŞTA 53 SIĞINAKLARINI İMHA ETTİK"

Saklandıkları yerler, mağaralar, sığınaklar bırakmayacağız. Bingöl'de bir çıkışta 53 sığınaklarını imha ettik. Öyle kolay değil artık. Geleceksiniz vatandaşları, esnafları tehdit edeceksiniz, belediyelerden milleti haraca bağlayacaksınız, çalışanların parasını alacak, dağa göndereceksiniz, millete imar karşılığında şunu vereceksin diyeceksiniz, demokrasiden söz edeceksiniz." dedi.

"18 YAŞINDAKİ BİR PKK SORUMLUSUNUN EMRİNDE OLAN BİR ADAM"

Mardin'in Derik ilçesinde Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk'ün şehit edilmesine de değinen Bakan Soylu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"O iyi dediğiniz Ahmet Türk. Orada bir kaymakam şehit oldu. 'Ben burada devletime hizmet edeceğim, onlara zeytin fabrikası kuracağım' diyen o evlat orada şehit oldu. Nerelerden antrenörler getirip, takım kurup çocuklara forma giydirip, 'siz terör değil, şiddet değil, sporun sevgisiyle büyüyeceksiniz' diyen evlat orada şehit oldu. O iyi dedikleri adam, 18 yaşındaki bir PKK sorumlusunun emrinde olan adam, bir tek söz söyledi mi. Başın sağ olsun dedi mi. Güya büyükşehir belediye başkanı olacaksınız. Yıllarca o maskenizle milleti aldatlaya çalıştınız.

"BUGÜN EN RAHAT OLAN AHMET TÜRK'TÜR"

Bu iş düzelecek şimdi. Bütün teröristleri yok edeceğiz. Bugün en rahat olan Ahmet Türk'tür. O da zavallı ne yapsın 18 yaşındaki biri geliyor, cebinden sigara çıkarıyor, ağzına koyuyor o terörist bozuntusu, 'Ahmet efendi yak diyor çakmağımı', sonra talimatlarımız şunlardır deyip gidiyor. Yazıklar olsun. Sonra da büyükşehir belediye başkanı diye orada oturacaksın öyle mi. Bu ülkede demokrasiden söz etmek en son onların hakkıdır.

"BU MİLLETİN BERABERLİĞİNE BEN Mİ KURŞUN SIKTIM"

Bu ülkede köyleri tehdit etmediler mi. Van'da kan akan musluklarla milletimizi ürkütmediler mi. 'Belediyelere neden el koyuyorsunuz' diyorlar. Hendekleri ben mi kazdım. Bu milletin beraberliğine ben mi kurşun sıktım. Orada teröristlere cephaneleri ben bi gönderdim 1.5 milyar dolar uyuşturucudan para kazanacaklar. Avrupa'daki büyük devletlerin hiçbirinin haberi olmadan uyuşturucu ticaretinin yapılma şansına sahip mi?"

Bakan Soylu, daha sonra Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı ve Gürpınar İlçesi'ndeki Jandarma Komando Taburu'nu ziyaret ederek askerler ile bir araya geldi.

Ekleme Tarihi: 9 Ara 2016 08:13