Güncel Güncelleme Tarihi: 31 Ara 2016 14:47

Bakanlıktan İstanbul’daki elektrik kesintileriyle ilgili açıklama

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığından İstanbul’daki elektrik arızalarıyla ilgili yapılan açıklamada, "Bakanlık birimlerimizin yanında, Emniyet Genel Müdürlüğü ile koordineli bir inceleme başlatılmıştır" denildi.

Bakanlıktan İstanbul’daki elektrik kesintileriyle ilgili açıklama

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığından İstanbul’daki elektrik iletim hatlarındaki arızalarla ilgili yapılan açıklamada, "Bakanlık birimlerimizin çalışmalarının yanında, hasarın neden kaynaklandığını tespit etmek için Emniyet Genel Müdürlüğümüz ile koordineli bir inceleme başlatılmıştır" denildi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Marmara Bölgesi’nin kuzeyinde yaşanan yoğun kar yağışı ve fırtınanın, Anadolu’dan gelen ve İstanbul’u besleyen iletim hatlarında meydana getirdiği arızaların giderilmesine yönelik çalışmaların tüm hızı ile devam ettiği vurgulandı.

Ekiplerin 4 grup halinde toplam 164 kişi ile arızaların onarımı için aralıksız çalışmalarına devam ettiği kaydedilerek "Hava koşullarının normale dönmesi ile 7 hat boyunca 4 adet 20mx80m boyutundaki direğin tamamen yıkıldığı, 69 adet direk üstü kulenin kırıldığı ve koptuğu tespit edilmiştir.

Bu boyutlarda bir hasarın neden kaynaklandığına ilişkin de araştırma çalışmaları başlatılmıştır. Düzenli bakımları yapılan ve bazıları çok yakın zamanda yenilenen hatlarda, bu boyutlarda bir hasarın nasıl oluştuğu ile ilgili tüm ihtimaller üzerinde durulmaktadır.

Bu çerçevede Bakanlık birimlerimizin çalışmalarının yanında, hasarın neden kaynaklandığını tespit etmek için, Emniyet Genel Müdürlüğümüz ile koordineli bir inceleme başlatılmıştır. Bakanlığımız ilgili tüm birimleri sahadaki çalışmaları takip etmekte ve yönetmektedir" ifadesi kullanıldı.

Ekleme Tarihi: 31 Ara 2016 14:47