Sağlık Güncelleme Tarihi: 22 Kas 2016 11:36

Başakşehir Belediyesi’nden kadınlara ücretsiz step dersleri

Başakşehir Belediyesi Kadın Aktivite Merkezi (BAKMER)’de tempo giderek yükseliyor. İlçe hanımlarını sosyal, fiziksel etkinlik ve programları ile destekleyen BAKMER’de pilates ve zumbadan sonra step dersleri de ücretsiz olarak başladı.

Başakşehir Belediyesi’nden kadınlara ücretsiz step dersleri
Başakşehir’de ikamet eden 16-25 yaş aralığındaki bayanların katılabildiği step dersleri akademi mezunu antrenörler eşliğinde veriliyor. Her hafta Cumartesi günleri gerçekleşen dersler tüm taleplerin karşılanabilmesi adına, her grup için iki ay devam ediyor.
 
Ücretsiz spor yapma imkanı

İlk günlerden itibaren yoğun bir katılımla gerçekleşen programda, katılımcıların daha çok verim alabilmeleri için step derslerinin ardından pilates programı uygulanıyor. İki grup olarak gerçekleşen programda birinci grup saat:11.00 step saat 12.00’de de pilates dersine katılıyor. İkinci grup ise saat 12.00’de step dersine başlıyor, ardından da saat 13.00’de pilates dersine katılıyor.
 
Alanında uzman antrenörlerin eşliğinde ilçe kadınlarının sağlık bulduğu programı BAKMER Antrenörü Nezide Kıyga şunları söyledi. “Derslerimizin hepsi ücretsiz. Katılım oldukça yoğun. Özellikle grupta yer alan kızlarımızın çoğu üniversite öğrencisi. Derslerden sonra sohbet ettiğimizde hem fiziksel hem psikolojik olarak derslerin çok iyi geldiğini söylüyorlar. Step temposu yüksek bir ders olduğu için ilk ders çok yoruldular ama şimdi dersin keyfini almaya başladılar. Pilates derslerinde sırt ağrılarına yoğunlaştık ders çalışırken maalesef dikkat edemiyorlar. Sırt kaslarını güçlendirici, rahatlamaya yönelik hareketlerin yoğunlukta olduğu bir program uyguluyoruz. Programı ikiye böldük önce step ardından pilates yaptırıyoruz. ”
 

Ekleme Tarihi: 22 Kas 2016 11:36