Politika Güncelleme Tarihi: 29 Eki 2016 23:18

Başbakan Binali Yıldırım "idam"da uzlaşma istiyor

Başbakan Binali Yıldırım, idam cezasının getirilmesiyle ilgili "AK Parti'nin tek başına kaldırma imkanı yok. Dolayısıyla partilerle bir uzlaşma suretiyle ancak olabilecek durum." dedi.

Başbakan Binali Yıldırım
Başbakan Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın idamın getirilmesiyle ilgili sözlerinin hatırlatılarak sorulan "Bir hazırlık mı söz konusu?" sorusuna "İdamın toplumsal bir talep olduğu biliniyor, 15 Temmuz darbe girişimiyle beraber ama unutmayalım ki idamı AK Parti'nin tek başına kaldırma imkanı yok. Dolayısıyla partilerle bir uzlaşma suretiyle ancak olabilecek durum." değerlendirmesinde bulundu.

"AK PARTİ'NİN TEK BAŞINA KALDIRILMA İMKANI YOK"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın idam cezasına ilişkin, "Yakın, yakın, merak etmeyin. Yakın inşallah, hükümetimiz parlamentoya bunu getirecek, ben inanıyorum ki parlamentodan bu da geçer, bana da geldiği zaman ben onaylarım." şeklindeki sözleri hatırlatılarak, "Bir hazırlık mı söz konusu?" sorusu üzerine Yıldırım, "Cumhurbaşkanımızın sürekli söylediği bir şey var. 'Halkın talebinin karşısında durulmaz.' Dolayısıyla idamın toplumsal bir talep olduğu biliniyor. 15 Temmuz darbe girişimiyle beraber ama unutmayalım ki idamı AK Parti'nin tek başına kaldırma imkanı yok. Dolayısıyla partilerle bir uzlaşma suretiyle ancak olabilecek durum." değerlendirmesinde bulundu.

"UZLAŞI ÇABANIZ OLACAK MI" SORUSUNA "GAYET TABİİ" KARŞILIĞINI VERDİ

Başbakan Yıldırım, "İdam cezasının getirilmesine ilişkin, partilerle bir uzlaşı çabanız olacak mı?" sorusuna, "Gayet tabii." karşılığını verdi.

Ekleme Tarihi: 29 Eki 2016 23:18