Politika Güncelleme Tarihi: 10 Eyl 2016 11:54

Başbakan kurmaylarına talimat verdi bu sene olmayacak

Kurban Bayramı'nda gösterişten uzak durulması konusunda kurmaylarına talimat veren Başbakan Binali Yıldırım ilk adımı da kendisi attı. Bu sene bayram nedeni ile reklam verilmeyecek.

Başbakan kurmaylarına talimat verdi bu sene olmayacak
AK Parti MYK toplantısında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olan Mehmet Müezzinoğlu'nun yerine atama yapılması bekleniyordu ama Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanlığı'na yeni isim bayramdan sonra gelecek.

BAŞBAKAN'DAN BAYRAM TALİMATI

Başbakan Binali Yıldırım Mali İşler, Ekonomi İşleri ve Tanıtım Medya Genel Başkan Yardımcılarına talimat verdi. Gösterişten uzak durulsun dedi ve ilk adımı da kendisi attı. Bu sene Kurban Bayramı nedeni ile reklam verilmeyecek.

HASSASİYET GÖSTERİLMESİNİ İSTİYOR

Bu durumun en önemli nedenlerinden biri 15 Temmuz süreci, o dönem şehit olanlar. Sonrasında terörle mücadele kapsamında şehit olanlar. Başbakan Binali Yıldırım da bu yüzden gerekli hassasiyetin gösterilmesini istedi.

KAMUDA TASARRUF SEFERBERLİĞİ

Başbakan Yıldırım 2 ay önce "Kamuda tasarruf seferberliği başlatacağız" demişti. Aynı talimatı parti teşkilatı için de verdi.

81 İLDE HASSASİYET GÖZETİLECEK

Yani sırf Genel Merkez'de değil 81 ilde de aynı hassasiyet gösterilecek. Amaç tasarruf ama en çok da gösterişten, abartıdan uzak durulması. (Kaynak: Habertürk)

Ekleme Tarihi: 10 Eyl 2016 11:54