Politika Güncelleme Tarihi: 17 Ara 2016 15:40

Başbakan Yıldırım: Biz sırtımızı milletimize yaslıyoruz

Başbakan Yıldırım, Kayseri saldırısı sonrası Kahramanmaraş'ta açılış töreninde konuştu. Yıldırım yumruğunu sıka sıka Biz sırtımızı milletimize yaslıyoruz. İşte Maraş burada, işte ay yıldızlı bayrak" dedi.

Başbakan Yıldırım: Biz sırtımızı milletimize yaslıyoruz

Başbakan Yıldırım, Kayseri'de düzenlenen saldırı sonrası açılış için gittiği Kahramanmaraş'ta konuştu. Açılış programını iptal edip etmeyeceği yönündeki soruya ise Yıldırım, "Program neden iptal ediliyor. Teröristleri daha fazla sevindirmeye gerek yok. Terörün amacı moral değerlerimize zarar vermek." cevabını vererek programını iptal etmeyeceğini söyledi.

SERT TAVRI DİKKAT ÇEKTİ

Binali Yıldırım, açıklamasının ardından açılış programına katıldı. Yıldırım açılış öncesi vatandaşlara hitap etti. Ilımlı dil kullanmasıyla bilinen Yıldırım'ın konuşmasındaki sert tavrı ve konuşurken yumruğunu sıkması teröre mesaj olarak yorumlandı.

"İŞTE MARAŞ, İŞTE AY YILDIZLI BAYRAK"

İşte Yıldırım'ın konuşması:

Alçaklar, işte Maraş burada, işte ay yıldızlı bayrak burada. Ne zaman gelirseniz gelin, kiminle gelirseniz gelin Sütçü İmam'ın evlatları, bu milletin aziz evlatları hakkınızdan, topunuzdan, hepinizin hakkından gelmeye muktedirdir.

"TÜRK MİLLETİ YILMAZ, TÜRK MİLLETİ ASLA ÇÖKMEZ"

İzne çıkan askerlere pusu kurdular. Kahramanmaraş'tan sesleniyorum: Terörle yıldırmayı düşünenlere karşı bu millet korkmaz, Türk milleti yılmaz! Türk milleti asla çökmez. Hangi alçak saldırıyı yaparsa yapsınlar, medeniyet yolunda Maraş'ı da Türk milletini de döndüremezler. Bu asil millet o kadar büyük bir millet ki, en zor zamanda yedi düveli dize getirdiğini unuttular.

"BİZ SIRTIMIZI MİLLETİMİZE YASLIYORUZ"

Terör örgütleri eş zamanlı olarak Cumhurbaşkanımızı hedef aldılar. Hayatına kastettiler. 15 Temmuz'da bağımsızlık destanını yazdık. FETÖ, PYD, DAEŞ adı ne olursa olsun bunların hepsi eli kanlı terör örgütüdür. Biz sırtımızı milletimize yaslıyoruz. Ülkemizin bütünlüğünden asla taviz vermeyeceğiz. Türkiye'nin büyümesine bu alçaklar engel olamaz. Hiç kimse yürüdüğümüz yoldan bizi döndüremez.

"TERÖRİSTLERİN EKMEĞİNE YAĞ SÜRMEYECEĞİZ"

Bana dendi ki, bugün canlı bomba patladı. Şehitlerimiz var. Kahramanmaraş'taki programını değiştirin dediler. Biz programımızı değiştirmeyeceğiz. Teröristlerin ekmeğine yağ sürmeyeceğiz. Alçaklar işte Maraş burada. Ne zaman gelirseniz gelin. Kiminle gelirseniz gelin. Topunuz gelin. Bu vatanın kahraman evlatları hakkınızda gelir.

Ekleme Tarihi: 17 Ara 2016 15:40