Güncel Güncelleme Tarihi: 21 Ağu 2016 12:29

Başsavcılık açıkladı: Canlı bomba yeleği bulundu

Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı, Gaziantep' deki canlı bomba saldırıyla ilgili yaptığı açıklamada; "Olay yerinde 1 adet parçalanmış canlı bomba yeleği elde edilmiştir." dedi.

Başsavcılık açıkladı: Canlı bomba yeleği bulundu
Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı, Gaziantep' deki canlı bomba saldırıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Başsavcılık'tan yapılan açıklamada yaptığı " Olay yerinde 1 adet parçalanmış canlı bomba yeleği elde edilmiştir." denildi.

"PARÇALANMIŞ CANLI BOMBA YELEĞİ"

Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, olay yerindeki incelemelerde canlı bomba yeleği ele geçirildiği belirtildi. Açıklamada, "20 Ağustos 2016 Cumartesi günü akşam 22.50 saatlerinde Gaziantep Şahinbey ilçemiz Beybahçe Mahallesinde yapılan bir düğüne canlı bombayla düzenlenen terör saldırısında bugün itibariyle 50 vatandaşımızın hayatını kaybettiği, 94 vatandaşımızın da yaralandığı anlaşılmıştır. Olaydan sonra Cumhuriyet Başsavcılığımızca 2 Cumhuriyet Başsavcı vekili, 4 Cumhuriyet Savcısı görevlendirilmiş olup, olay yeriyle ilgili polisle birlikte inceleme başlatılmış, olay yerinde bir adet parçalanmış canlı bomba yeleği elde edilmiştir" denildi.

CENAZELER AİLELERE TESLİM EDİLMEYE BAŞLANDI

Saldırıda ölenlerin otopsi işlemleri sonuçlandırılarak kimliği tespit edilenler cenazelerin ailelerine teslim edilmeye başlandığı belirtilen açıklamada, "Olayın fail veya failleri hakkında Cumhuriyet Başsavcılığımızca yoğun bir çalışma yapıldığı bir takım bilgi ve bulgulara ulaşıldığı, fail veya failler hakkında bir kanaat oluştuğu, ancak soruşturmanın selameti açısından bu husustaki bilgilerin netleşmesi halinde kamuoyuyla paylaşılacaktır. Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığımızca yürütülen soruşturmalar büyük bir titizlikle devam etmekte olup, soruşturmanın sonucu ve safahatı hakkında ayrıca ilgi verilecektir" ifadeleri kullanıldı.

Ekleme Tarihi: 21 Ağu 2016 12:29