Yaşam Güncelleme Tarihi: 15 Ara 2016 11:59

Ben Hızır Aleyhisselamım dedi ve kadını...

İZMİR'de yaşanan ilginç dolandırıcılık bu kadarı pes dedirtti. 45 yaşındaki kadını 'Ben Hızır Aleyhisselamım diyerek 12 bin lirasını dolandıran Ümit Y. gözaltına alındı

Ben Hızır Aleyhisselamım dedi ve kadını...

İZMİR'in Konak ilçesinde bir kişi, 45 yaşındaki bir kadını iddialara göre "Ben Hızır Aleyhisselamım. 12 İmam adına yardım topluyorum" diyerek 12 bin lira dolandırdı. Tutuksuz yargılanan sanık "12 bin lirayı bir arada görünce kendimi Sakıp Sabancı sandım" dedi.

İzmir'de akıllara durgunluk veren bir dolandırıcılık olayı yaşandı. İddiaya göre, "12 İmam adına yardım topluyorum" diyen Ümit Y., Esma A.'dan (45) para istedi. Kadın ise önce kredi kartından, sonrada bankadan para çekip şahısa verdi. Yaşananlar daha sonra kadının şikayeti üzerine ortaya çıktı ve yargıya taşındı. İzmir Ağır Ceza Mahkemesindeki ilk duruşmaya, 12 imam adına yardım topladığını söylediği iddia edilen tutuksuz sanık Ümit Y. ile avukatı Mustafa Tekin ve mağdur Esma A. katıldı. Yapılan ilk duruşmada ifade veren mağdur Esma A., yaşadıklarını anlattı.

KADIN GÖZYAŞLARINA BOĞULDU

Esma A. "Konak'ta gezerken bu adam yanıma yaklaştı. 'Ben Hızır Aleyhisselamım. 12 İmam adına para topluyorum. Bana yardım edersen cennete gideceksin. Etmezsen ölürsün' dedi. Ben paramın olmadığını söyledim. Bana 'kredi kartın var oradan çek' dedi. Sonra karttan bir miktar para çektim verdim. Bana daha fazla para vermem gerektiğini söyledi. Çok korkmuştum. Sonra bankaya girip hesabımda bulunan parayı çektim ve kendisine verdim. Toplam beni 12 bin lira dolandırdı. Yıllardır biriktirdiğim tüm paramı aldı. Ben hasta ve yalnız yaşayan bir kadınım. Bana peygamber olduğunu ve 12 imam adına para isteyen bu kişinin en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorum" dedi.

SUÇUNU İTİRAF ETTİ

Tutuksuz yargılanan sanık Ümit Y. ise ifadesinde, dolandırıcılık yaptığını kabul etti. Ümit Y., "İddia edildiği gibi ben 'Hızır Aleyhisselam Peygamberim' demedim. 12 İmam adına para topluyorum dedim. Dolandırıcılık yaptığımı kabul ediyorum. 12 bin lirayı bir arada görünce kendimi Sakıp Sabancı sandım. Aldığım parayla borçlarımı ödedim. Parayı taksitlerle geri ödemeye razıyım" dedi. Mahkeme, tanıkların dinlenmesi için duruşmayı ileri bir tarihe bıraktı.

Ekleme Tarihi: 15 Ara 2016 11:59