Dünya Güncelleme Tarihi: 19 Eki 2016 23:14

BM'den Türkiye'nin önerisine destek

BM, Türkiye'nin Halep'e yardımların ulaştırılması için uluslararası insani yardım konvoyu önerisini desteklediklerini söyledi.

BM'den Türkiye'nin önerisine destek
Birleşmiş Milletler İnsani İşler Koordinasyon Ofisi Sözcüsü Jens Laerke, "Türkiye'nin Halep'e yardımların ulaştırılması için uluslararası insani yardım konvoyu önerisini destekliyoruz" dedi.

ÇAVUŞOĞLU ÖNERMİŞTİ

Lozan'da yapılan Suriye toplantısında Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, uluslararası yardım konvoyu oluşturulmasını ve konvoyda bulunan TIR'lara ülkelerin bayrakları asılarak yardımların yerine ulaştırılmasını önermişti.

"TÜRKİYE'NİN ÖNERİSİNİ DESTEKLİYORUZ"

Jens Laerke açıklamasında Suriye'de asıl prensipleri arasında tarafsızlık bulunan her türlü insani yardımı olumlu karşıladıklarını dile getirdi. Laerke, "Türkiye'nin Halep'e insani yardımlarının ulaştırılması için uluslararası bir konvoyun ulaştırılması önerisini destekliyoruz, bildiğiniz gibi Suriye'de devam eden çatışmalar insani yardım konvoylarının hareket etmesini zorlaştırıyor. Can güvenliği olmadan BM konvoylarının hareket edemediğini ifade etmek isterim" dedi.

Ekleme Tarihi: 19 Eki 2016 23:14