Güncel Güncelleme Tarihi: 16 Ara 2016 09:35

Bolu hava durumu fena kar 30 santimetre oldu

Her geçen saat etkisini arttırıran kar yağışı yaşamı olumsuz etkiliyor. Bolu'da hava durumu raporları ne diyor? Kar yağışı sürecek mi?

Bolu hava durumu fena kar 30 santimetre oldu

BOLU'da hava durumu donduruyor. Etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkiliyor.  Bolu'da kar yağışı hafta sonu sürecek mi? İşte Meteoroloji'den son tahminler...

TEM otoyolu ve D-100 karayolunun Bolu Dağı kesiminde kar etkili oluyor.

Kar yağışı, TEM otoyolunun Bolu Dağı Tüneli ve viyadükler bölgesinde etkisini arttırırken, D-100 karayolunun Bolu Dağı kesiminde ise Karanlıkdere, Bakacak, Abant kavşağı ve Seymenler mevkisinde devam ediyor.

Kar kalınlığının yer yer 30 santimetre olduğu bölgede, karayolları ekipleri kar küreme ve tuzlama çalışması yürütürken, ışıklı tabelalarla sürücüleri kar yağışına karşı dikkatli olmaları konusunda uyarıyor.

Bolu Emniyet Müdürlüğüne bağlı trafik ekipleri ise sürücülerden araçlarında çekme halatı, takoz ve zincir bulundurmalarını, yakın takip, hatalı sollama ve aşırı hız yapmamalarını istedi. 

Öte yandan, kar kalınlığının 10 santimetreye ulaştığı kent merkezinde de kar, günlük yaşamı ve ulaşımı olumsuz ekiliyor. 

BOLU 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU

Ekleme Tarihi: 16 Ara 2016 09:35