Güncel Güncelleme Tarihi: 14 Ara 2016 15:29

Bursa hava durumu kötü okullar tatil mi valiliğin...

BURSA hava durumu raporu kar yağışı verdi. Okullar tatil mi sorusunun yanıtını Bursa Valiliği verecek. Meteoroloji son hava durumu raporunda kar yağışı için uyarı yaptı.

Bursa hava durumu kötü okullar tatil mi valiliğin...

BURSA hava durumu raporuna göre yoğun kar yağışı 13.12.2016 salı günü etkili olmaya başlayacak. Okulları tatil ettirecek kadar etkili olacak kar yağışı ise 14.12.2016 çarşamba günü Bursa'da görülecek.

Meteorolojinin sitesinde yer alan uyarıda kar yağışı beklenen iller Bursa, Balıkesir Sakarya, Düzce, Bolu, Zonguldak, Bartın, Karabük, Kastamonu ve Sinop olarak duyuruldu. Bu illerde kuvvetli kar yağışı etkili olacak ve kent merkezlerinde 10 – 20 cm, yüksek kesimlerde ise 20 -50 cm arasında kar örtüsü bırakacak.

BURSA HAVA DURUMU OKULLAR TATİL Mİ?

BURSA hava durumu raporuna göre salı günü başlayan kar yağışı asıl etkisini çarşamba, perşembe ve cuma günü gösterecek. Kar yağışı sebebiyle okulların tatil olma ihtimali bulunuyor. Buna Bursa Valiliği kar yağışına bakarak karar verecek.

HAVA SICAKLIĞI ÇOK DÜŞECEK

Türkiye'yi salı gününden itibaren etkisi altına alacak yeni soğuk hava dalgası ile sıcaklıklar çok düşecek. Kuzeybatı kesimlerden başlayarak sıcaklık mevsim normallerinin de altına inecek. Haliyle don olayları görülecek.

Ekleme Tarihi: 14 Ara 2016 15:29