Güncel Güncelleme Tarihi: 31 Ağu 2016 12:08

Çukurca'da çatışma çıktı 1 PKK'lı öldürüldü, 5 asker yaralandı

Hakkari Çukurca'da operasyona giden askerlere, PKK'lılar tarafından ateş açıldı. Çatışmada 1 PKK'lı doçka silahı ile ölü ele geçirilirken, 5 asker hafif yaralandı.

Çukurca'da çatışma çıktı 1 PKK'lı öldürüldü, 5 asker yaralandı
Hakkari'nin Irak sınırındaki Çukurca ilçesi'nin Çağlayan Uzundere bölgesi Hantepe Mevkiinde operasyona giden askerlere saat 07.00 sıralarında bir grup PKK'lı terörist tarafınan uzun namlulu silahlarla ateş açıldı.

1 PKK'LI DOÇKA SİLAHIYLA ÖLÜ ELE GEÇİRİLDİ

Çıkan çatışmada 5 asker hafif şekilde yaralanırken, 1 PKK'lı da doçka silahıyla birlikte ölü ele geçirildi.


Bölgede hava destekli operasyonlar ve yer yer sıcak çatışmalar devam ediyor. Yaralı askerler ambulanslarla Hakkari Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı.

GERDAN TEPE TERÖRİSTLERDEN TEMİZLENDİ

Şemdinli ilçesinin Derecik beldesine bağlı Gerdan Tepe'de yaklaşık bir haftadır ara ara devam eden çatışmalar sona erdi. 2 askerin şehit edildiği bölgenin PKK'lı teröristlerden temizlenmesinin ardından üs bölgesi kurulması için çalışma başlatıldı.

İş makineleri sabah saatlerinde üs bölgesi için yol yapım çalışmasına başlarken, askerler geniş güvenlik önlemi aldı. Yol yapım çalışmasının ardından Gerdan Tepe'ye askeri üs bölgesi kurulacağı öğrenildi.

Öte yandan, Derecik beldesi ile Yeşilova köyü arasındaki yolda ise PKK'lı teröristlerce tuzaklanan bir mayın bulunarak imha edildi.

BİNGÖL'DE ÇATIŞMA! 1 KORUCU YARALANDI

Bingöl'ün Karlıova İlçesi'nde, Kara Cehennem Ormanları'nda PKK'lılarla güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada 1 geçici köy korucusu yaralandı.

Bingöl Valiliği'nin özel güvenlik bölgesi ilan ettiği Kara Cehennem Ormanları'nda, geçici köy korucularının da katıldığı operasyonlarda dün akşam saatlerinde bir grup PKK'lı ile sıcak temas sağlandı. Teröristlerin etkisiz hale getirilmesi amacıyla saat 22.15 sıralarında başlayan operasyon kapsamında çıkan çatışmada, ilk ateşle birlikte geçici köy korucusu Ömer Kızılboğa yaralandı. Bingöl Devlet Hastanesi'ne getirilen yaralı köy korucusu Kızılboğa, burada tedavi altına alındı. Yaralı köy korucusunun hayati tehlikesinin bulunmadığı belirtilirken, teröristleri etkisiz hale getirmek için başlatılan operasyonlar devam ediyor.

Ekleme Tarihi: 31 Ağu 2016 12:08