Güncel Güncelleme Tarihi: 25 Kas 2016 19:15

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan AP'ye: Sen böyle bir karar alsan ne yazar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Necmettin Erbakan Külliyesi'nin açılışında AP'nin kararına sert çıkarak "AP'de toplanıp bir toplantı yapmışlar. Orada bir karar almışlar. Sen böyle bir karar alsan ne yazar, almasan ne yazar." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan AP'ye: Sen böyle bir karar alsan ne yazar
Sancaktepe'de Prof. Dr. Necmettin Erbakan Külliyesi'nin açılışını yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Parlamentosu kararı için konuştu: AP bir toplantı yapmış. Ve o toplantıda müzakerelerin dondurulması kararını almışlar. Sen bu kararı alsan ne yazar almasan ne yazarBunlar tatlı su demokratıdır. Bunlardan bir şey olmaz. Bunlar dürüst değildir. Bunlar darbecileri kırmızı halılarda karşılayandır. Biz ise darbecileri indirdiğimiz için bunlardan rahatsız oluyorlar. Eğer darbeciler 15 temmuzda başarılı olsaydı bunlar Avrupa'nın meydanlarında zil takıp oynayacaklardır.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Prof. Dr. Necmettin Erbakan Külliyesi'nin açılışında konuştu.

Erdoğan özetle şunları söyledi: "İnşaallah adına yakışır bir eser olacak. Böyle bir eser Sancaktepe'ye yakışır. Uzun bir yolculuktayız. Bizim tek derdimiz var; millete efendilik yok, millete hizmetkar olmak var.

"SEN BU KARARLARI ALSAN NE YAZAR, ALMASAN NE YAZAR"

Dış politikada attığımız adımlar ortada. AP bir toplantı yapmış. Ve o toplantıda müzakerelerin dondurulması kararını almışlar. Sen bu kararı alsan ne yazar almasan ne yazar. Ya siz zaten 53 senedir bu kararları alıyorsunuz zaten 53 sene… Bu karar hayır diyenler evet diyenler… Hayır diyenler 36 tane, evet diyenler maşallah baya da fazlaymış.

"HANİ DİKTATÖR DEDİĞİNİZ ERDOĞAN..."

Hani diktatör dediğiniz Erdoğan var ya bu Erdoğan bu zihniyete karşı diktatördür. Ama samimi olanlara karşı müşfiktir merhametlidir. ABD'de seçim oldu. Trump'a ne diyorlar diktatör. Hani siz demokrattınız. Demokratlar sandıktan çıkana inanmaz mı? Trump neden diktatör oldu. Daha çalışmadı? Çalışsın. İngiltere'ye Avrupa'nın değişik yerlerindekine ne oluyor? Bunlar tatlı su demokratıdır. Bunlardan bir şey olmaz. Bunlar dürüst değildir. Bunlar darbecileri kırmızı halılarda karşılayandır. Biz ise darbecileri indirdiğimiz için bunlardan rahatsız oluyorlar. Eğer darbeciler 15 temmuzda başarılı olsaydı bunlar Avrupa'nın meydanlarında zil takıp oynayacaklardır. Şimdi siz idam istiyorsunuz ya. İdam isteyince beyefendiler rahatsız oluyor."

Parlamentodan gelirse ben bunu onaylarım diyorum, diyorlar ki AİHM bunu reddeder. Beni ilgilendirmez diyorumBu millet asildir. Bu milletin iradesi herkesin saygı duymak zorunda oldukları iradedir.

HDP'LİLERİN TUTUKLANMASI

Neymiş milletvekilleri hapse girmiş. Dokunulmazlığın kaldırılmasını bunlar istemedi mi. E dokunulmazlık kalkınca neden rahatsız oldular?Dokunulmazlık kalkınca gelip ifade veren siyasi parti liderleri bile var. Bunlar neden kaçtı? Çünkü bunlar teröre bulaştı. Teröre yataklık yaptılar.

Ekleme Tarihi: 25 Kas 2016 19:15