Güncel Güncelleme Tarihi: 16 Eyl 2016 15:47

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kendisine "annem" derdim

Cumhurbaşkanı Erdoğan,eniştesi Ziya İlgen'in annesinin cenaze namazına katıldı. "Kendisine annem öldükten sonra 'annem' derdim" diyen Erdoğan ve Başbakan'la birlikte tabutu omuzladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kendisine
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "15 Temmuz darbe girişimini ondan öğrendim" dediği eniştesi Ziya İlgen'in annesinin cenaze namazına katıldı. Başbakan Binali Yıldırım'ın da katıldığı cenazede Erdoğan ve Başbakan tabuta birlikte omuz verdi. Zümriye İlgen'in vefatından duyduğu üzüntüye dile getiren Erdoğan, "Kendisine annem öldükten sonra annem derdim. Kendisini çok severdim. Allah makamını ali eylesin" dedi.

HABERİ ALIR ALMAZ GİTTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, helikopterle Balıkesir'in Erdek ilçesine geldi. Erdek Mayın Filo Komutanlığı'na inen Erdoğan, daha sonra kara yoluyla, eniştesi Ziya İlgen'in Halitpaşa Mahallesi'ndeki evine gitti. Annesi Zümriye İlgen'i (89) kaybeden eniştesine taziyede bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra taziye evinden camiye kadar yürüyerek gitti. Vatandaşlar, Erdoğan'a sevgi gösterisinde bulundu.

BAŞBAKAN DA ORADAYDI

Çarşı Camii'nde cuma namazını müteakip kılınan cenaze namazına, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yanı sıra Başbakan Binali Yıldırım, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Bilal Erdoğan, Sümeyye Erdoğan Bayraktar, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile çok sayıda vatandaş katıldı. Cenaze namazının ardından Zümriye İlgen, ilçe mezarlığına defnedildi.

Ekleme Tarihi: 16 Eyl 2016 15:47