Güncel Güncelleme Tarihi: 11 Ara 2016 01:59

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Maalesef Şehit ve Yaralılarımız Var

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beşiktaş'taki bombalı saldırılar sonrası yaptığı açıklamada, "Terörün en çirkin haline bu gece şahit olduk. Maalesef şehit ve yaralılarımız var" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Maalesef Şehit ve Yaralılarımız Var

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul Beşiktaş'taki bombalı saldırılar sonrası yazılı açıklama yaptı.

"MAALESEF ŞEHİT VE YARALILARIMIZ VAR"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Terörün en çirkin haline bu gece şahit olduk. Maalesef şehit ve yaralılarımız var. Tüm terör örgütleri aynı amaç için ülkemize ve milletimize saldırmaktadır" ifadelerini kullandı.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

Terörün, her türlü değeri ve ahlakı çiğneyen yüzünün en çirkin haline, bu gece İstanbul'da, bir kez daha şahit olduk. Türkiye ne zaman, geleceğe yönelik olumlu bir adım atsa, cevabı hemen, terör örgütleri eliyle kan, can, vahşet, kaos olarak önümüze gelmektedir. Son yıllarda defalarca yaşadığımız bu alçak saldırıyı yapan terör örgütünün adının ve yönteminin herhangi bir önemi yoktur. PKK'sıyla, DEAŞ'ıyla, FETÖ'süyle tüm terör örgütleri aynı amaç için ülkemize ve milletimize saldırmaktadır.

Türkiye'nin, bu ahlaksız terör saldırısından sonra da yaralarını kendisinin saracağını, yasını hakiki dostlarıyla birlikte kendi başına tutacağını, yasak savma kabilinden açıklamalar dışında yanında kimseyi bulamayacağını biliyoruz. Terörle mücadele eden Türkiye'nin ve Türk milletinin yanında yer almak yerine, terör örgütlerini ve teröristleri desteklemeyi tercih eden ülkelerin, bu olaydan sonra farklı davranmalarını beklemek için sebebimiz kalmamıştır.

Allah'ın yardımıyla, ülke ve millet olarak, terörün, terör örgütlerinin, teröristlerin ve elbette onların arkalarındaki güçlerin üstesinden geleceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.

Ekleme Tarihi: 11 Ara 2016 01:59