Ekonomi Güncelleme Tarihi: 28 Eki 2016 11:11

Cumhurbaşkanı Erdoğan telefon açtı o ülkede kalma süresi uzadı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Ukrayna Cumhurbaşkanı Poroşenko ile yaptığı telefon görüşmede, Türklerin Ukrayna'da vizesiz kalma süresi uzatıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan telefon açtı o ülkede kalma süresi uzadı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko ile telefon görüşmesi yaptığı bildirildi. Ukrayna Cumhurbaşkanlığı Basın Sözcülüğünden yapılan açıklamaya göre Poroşenko, Erdoğan ile yaptığı telefon görüşmesinde, Türk halkının 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı kutladı.

VİZESİZ KALIŞ SÜRESİ 60 GÜNDEN 90 GÜNE ÇIKARILDI

Poroşenko ayrıca, Erdoğan'ı, Türk vatandaşlarının Ukrayna'da 180 gün içinde tek seferde vizesiz kalış sürelerinin 60 günden 90 güne çıkarıldığı konusunda bilgilendirdi. Türkiye, kısa süre önce aynı düzenlemeyi Ukrayna vatandaşları için yapmıştı.

Poroşenko, bu adımın, iki ülke halkları arasındaki ilişkilerin ve ekonomik ilişkilerin gelişimi için önem taşıdığına işaret etti.

ERDOĞAN: KIRIM'DA YAPILAN RUSYA GENEL SEÇİM SONUÇLARINI TANIMIYORUZ

Erdoğan ve Poroşenko'nun, "Kırım'daki insan hakları ihlallerini" de görüştükleri belirtilen açıklamada, Erdoğan'ın, Kırım'da yapılan Rusya genel seçimlerinin sonuçlarının Türkiye tarafından tanınmadığını söylediği kaydedildi. Erdoğan ve Poroşenko'nun ayrıca, iki ülke arasındaki serbest ticaret bölgesi müzakerelerinin hızlandırılması konusunda mutabık kaldıkları belirtildi.

Ekleme Tarihi: 28 Eki 2016 11:11