Politika Güncelleme Tarihi: 8 Kas 2016 17:57

Cumhurbaşkanı ve AK Parti suç duyurusunda bulundu CHP "hodri meydan" dedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve CHP Parti Meclisi üyeleri hakkında, "Cumhurbaşkanına hakaret"ten suç duyurusunda bulundu. CHP'den suç duyurusuna yanıt geldi: "Çok iyi yapmışlar.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti suç duyurusunda bulundu CHP
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve AKP, CHP Parti Meclisi'nin Cumhuriyet gazetesi yazarları ve HDP'li milletvekillerinin tutuklanmasının ardından yayımladığı bildiri hakkında suç duyurusunda bulundu. CHP'den suç duyurusuna yanıt geldi: "Çok iyi yapmışlar. Mahkemede hesaplaşmaktan memnun oluruz. Kim teröre destek veriyor tek tek mahkemede kanıtlarız."

CHP'nin dün yayımladığı Parti Meclisi bildirisinde "Cumhuriyet gazetesine yönelik dava sona erdirilmeli, basına, okullara, üniversitelere yönelik her türlü baskıya son verilmeli" diyerek, HDP'li 10 milletvekilinin tutuklanmasının anayasaya aykırı olduğunu belirtmişti. Söz konusu bildiri hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan suç duyurusunda bulundu. 15 Temmuz darbe girişiminin adından Erdoğan, Kılıçdaroğlu'na olan dahil açtığı bütün davaları bir kereliğine geri çektiğini açıklamıştı.

AK PARTİ'DEN DE SUÇ DUYURUSU

AK Parti, CHP Parti Meclisi'nin açıkladığı bildiri hakkında suç duyurusunda bulundu. AK Parti Genel Sekreteri Abdülhamit Gül, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "CHP siyaseti değil terör örgütlerini, destekçilerini koruyan tutumuyla Türkiye partisi olup olmadığı konusunda kendisini tartışmaya açmıştır. CHP PM bildirisi baştan sona partimize,Cumhurbaşkanımıza,milletimize ve ülkemize yönelik hakaret ve iftiralarla, yalan beyanlarla doludur.

CHP'nin PM bildirisine karşı AK Parti olarak Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suçduyurusunda bulunulmuştur. CHP, terör örgütlerinin yanında, Cumhuriyetin ve halkın karşısında durdukça bu milletten gereken dersi almaya devam edecektir" dedi.

CHP'DEN 'HODRİ MEYDAN' YANITI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun suç duyurusuna dair ilk açıklaması şöyle oldu: "İlk günden beri teröre yardım ve yataklık yapanların yargılanmasını istediğimizi hep dile getirdik. Kamuoyunca da bu bilinen bir gerçek. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın da ülkede vatana ihanet edenlerin, terör estirenlerin yargılanmasını tıpkı bizim gibi istediğini görmekten memnuniyet duyuyorum. Hatta teröristlere kamyonlarla silah dağıtanların ve bunların eylemlerine göz yumanların da biran evvel yargılanmasını bekliyoruz."

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba da yayınladıkları bildiri nedeniyle AK Partinin kendileri hakkında yaptığı suç duyurusuyla ilgili olarak muhabirimiz Aysel Alp'e konuştu. Ağbaba'nın açıklamaları şöyle: "Çok iyi yapmışlar. Mahkemede hesaplaşmaktan memnun oluruz. Kim teröre destek veriyor tek tek mahkemede kanıtlarız. Kim IŞİD'e silah gönderdiyse, kim ambulans gönderip hastanede tedavi ettirdiyse kanıtlarız. Daha düne kadar Amerika terörist diyene kadar, bunlara terörist diyemelenler bizi terörize etmeye çalışıyor. Ama bilsinler ki CHP onlara teslim olmaz. 12 Eylül'e teslim olmamış bir partidir

CHP. Hala El Nusra'ya terör örgütü diyemeyen bir siyasi anlayışla karşı karşıyayız. CHP'nin geçmişi bellidir. Dün Kandil ile İmralı arasında aracılık edenler teröre destek vermiştir. Bugün Güneydoğu'da askerlerin ölümüne neden olan, şehirlere silahların yığılmasına göz yumanlar, ana caddelere bomba döşenirken valilere görmezden gelin talimatı verenler terör destekçisidir. Türkiye'yi Kabil'e Bağdat'a benzeten, her yerinde bombacı dolaşan bir ülke haline getiren anlayıştır teröre destek veren. Herkesin sicili ortadadır. Mahkemelerde her yerde hesaplaşmaya hazırız. Karşılarında öyle teslim olacak bir güç yok. Cumhuriyeti, laikliği, demokrasiyi korumak için ölüm dahi göze almış bir parti vardır karşılarında. Hodri meydan, diyoruz. 15 Temmuz'da meclise bomba atanlar, insanlara sokaklarda kurşun atanların önünü açanlar, FETÖ'yü devlete yerleştirenler teröre destek vermiştir. Hala bakanlıklarda FETÖ var. FETÖ'nün olmadığı tek yer siyaset! Buna kargalar güler. Hodri meydan, bizim içimize de kendi içlerine de baksınlar. Fettullah ile resim çektirmeyen, eteğini öpmeyen, randevu istemeyen tek vekilleri var mı? İş adamında abla, poliste abi var; siyasetin abi ve ablalarını ortaya çıkarmak için de hodri meydan diyoruz.. Bizi terörle suçlayanlar teröristin başıdır, Terörün ta kendisidir."

Ekleme Tarihi: 8 Kas 2016 17:57