Medya Güncelleme Tarihi: 1 Kas 2016 20:28

Cumhuriyet gazetesi icra kurulu başkanı Akın Atalay'a şok

Cumhuriyet gazetesi yönetici ve yazarlarına yönelik soruşturma kapsamında, gazetenin icra kurulu başkanı Akın Atalay hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

Cumhuriyet gazetesi icra kurulu başkanı Akın Atalay'a şok
Cumhuriyet Gazetesi yöneticilerine yönelik terör örgütleri FETÖ ve PKK adına suç işledikleri gerekçesiyle başlatılan operasyonda önce yurt dışına çıktığı belirlenen gazetenin İcra Kurulu Başkanı Akın Atalay hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

SAVCI YAKALAMA TALEP ETTİ

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında hakkında gözaltı kararı verilen ve adresinde arama yapılan Akın Atalay tüm çağrılara rağmen güvenlik güçlerine teslim olmayınca soruşturma savcısı harekete geçti. Operasyondan bir gün önce yurt dışına çıktığı belirlenen Akın Atalay hakkında Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'nden soruşturma savcısınca yakalama talep edildi.

AKIN ATALAY HAKKINDA YAKALAMA KARARI

Talebi değerlendiren İstanbul 4. Sulh Ceza Hakimliği Atalay hakkında yakalama kararı çıkardı. Kararda Akın Atalay'ın adresinde bulunamadığı, yurt dışında bulunduğunun öğrenildiği, kaçma şüphesinin var kabul edildiği belirtildi. Kararda ayrıca şüpheli Akın Atalay'ın gazeteyi yöneten Cumhuriyet Vakfı'nın yöneticisi olduğu, Cumhuriyet'in FETÖ ve PKK terör örgütlerinin lehine ve eylemlerini meşrulaştırıcı yayınlar yaptığı, Atalay'ın da bu yayınlardan sorumlu olduğu ifade edildi.

Ekleme Tarihi: 1 Kas 2016 20:28