Medya Güncelleme Tarihi: 3 Kas 2016 23:51

Cumhuriyet Gazetesi yönetici ve yazarlarına yasak kalktı

Cumhuriyet Gazetesi Yönetici ve Yazarlarına, 668 No'lu KHK gerekçe gösterilerek verilen avukatlarıyla 5 gün boyunca görüşme yasağı, avukatlarının itirazları sonucunda bu akşam kaldırıldı.

Cumhuriyet Gazetesi yönetici ve yazarlarına yasak kalktı
Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Murat Sabuncu, Yayın Danışmanı Kadri Gürsel, Cumhuriyet Vakfı Yönetim Kurulu üyeleri Hikmet Çetinkaya, Önder Çelik, Bülent Utku, Mustafa Kemal Güngör, Güray Öz, Hakan Kara, Musa Kart, yazar Aydın Engin, Kitap Eki Genel Yayın Yönetmeni Turhan Günay, muhasebe müdürü Günseli Özaltay ve eski yönetici Bülent Yener'in, 668 No'lu KHK gerekçe gösterilerek verilen avukatlarıyla 5 gün boyunca görüşme yasağı, avukatların itirazları sonucunda kaldırıldı.

GÖRÜŞME YASAĞI KALDIRILDI

Cumhuriyet Gazetesi Yönetici ve Yazarlarına 668 No'lu KHK gerekçe gösterilerek verilen avukatlarıyla 5 gün boyunca görüşme yasağı, avukatlarının itirazları sonucunda bu akşam kaldırıldı.

AVUKATLARIYLA İLK GÖRÜŞMELERİNİ YAPTILAR

Cumhuriyet.com.tr'nin haberine göre, gazetenin avukatları, Vatan Caddesi'nde bulunan Emniyet Müdürlüğü'ne giderek yönetici ve yazarlarımızla dört gün sonra ilk görüşmelerini yaptılar.

5 GÜN BOYUNCA KISITLANMIŞTI

Cumhuriyet gazetesi yazar ve yöneticilerimizin cuma günü ifadelerinin alınması bekleniyor. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Bürosu savcılarından Murat İnam'ın yürüttüğü 'PKK/KCK ve FETÖ/ PYD' soruşturması kapsamında, 668 No'lu KHK gerekçe gösterilerek 5 gün boyunca avukat görüşü kısıtlanmıştı. Avukatlar, yakalama, arama, gözaltı ve avukat görüş yasağına 1 Kasım günü itiraz etti.

Ekleme Tarihi: 3 Kas 2016 23:51