Ekonomi Güncelleme Tarihi: 6 Mar 2017 12:27

Dev otel zinciri Rixos'lara Fransız ortak geldi

AccorHotels ile Rixos Hotels, lüks otelcilik pazarında büyüme stratejileri çerçevesinde stratejik ortaklık anlaşması imzaladı.

Dev otel zinciri Rixos'lara Fransız ortak geldi

Yapılan açıklamaya göre, ortak girişim şirketi yüzde 50'şer eşit ortaklık yapısıyla kurulurken; iki marka Rixos marka çatısı altında çeşitli ülkelerde faaliyet gösteren resort otellerin geliştirilmesi ve yönetimi konusunda işbirliği yapacak.

AccorHotels ortak girişim sayesinde Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri, Mısır, Rusya ve Avrupa’daki önemli destinasyonlarda 15 oteli kendi ağına entegre edecek.

Rixos ise işbirliği kapsamında beş şehir otelini AccorHotels bünyesinde yeralan bir otel markası ile yönetmeyi planlıyor.

Açıklamada yer alan bilgiye göre, "her şey dahil" konseptli lüks resort otel zinciri olarak faaliyet gösteren Antalya merkezli Rixos Hotels, Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri, Mısır, Rusya ve Avrupa ülkelerinde 16 resort otele sahip.

Rixos Hotels, mevcut tesislerine kısa süre içerisinde Dubai’deki ikinci lüks oteli ve 2018 yılı sonunda Abu Dabi’de ve Maldivler’de iki yeni yatırımı ekleyecek.

AccorHotels ise dünya genelindeki 4000'i aşkın otel, tatil yeri ve mekânda faaliyet gösteriyor.

Ekleme Tarihi: 6 Mar 2017 12:27