Güncel Güncelleme Tarihi: 25 Eki 2016 15:21

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Musul'a kara operasyonu için ne dedi?

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Musul'a kara operasyonuyla ilgili "Eğer Türkiye'ye yönelik bir tehdit oluşursa biz kara operasyonu dahil tüm imkanlarımızı kullanırız" dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Musul'a kara operasyonu için ne dedi?
Mevlüt Çavuşoğlu: Ülkemize Tehdit Olursa Musul'a Kara Operasyonu Düzenleriz2 saat önce
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Musul'a kara operasyonuyla ilgili "Eğer Türkiye'ye yönelik bir tehdit oluşursa biz kara operasyonu dahil tüm imkanlarımızı kullanırız" dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Musul'a yönelik operasyonla ilgili, "Eğer Türkiye'ye yönelik bir tehdit oluşursa biz kara operasyonu dahil tüm imkanlarımızı kullanırız. Türkiye'ye yönelik bir tehdit oluşursa, Irak'taki gelişmeler Türkiye'nin güvenliğini, istikrarını tehdit edecek olursa, nasıl Suriye'de IŞİD'in oluşturduğu tehdit artık bizim sabrımızı taşırdıysa, burada Sincar ve diğer bölgelerde bize yönelik tehdit artarsa kara operasyonu dahil uluslararası hukuktan kaynaklanan haklarımızı ve gücümüzü kullanarak bize yönelik tehdidi bertaraf ederiz." dedi.

"BİZ KENDİ İMKANLARIMIZLA ÇIKARMASINI BİLİRİZ"

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, PYD/PKK'yle ilgili "Münbiç'ten çıkmazlarsa biz Amerikalılara da söyledik. Kendi imkanlarımızla çıkarmasını biliriz." diyerek gözdağı verdi.

"BANA GÖRE BEŞ PARA ETMEZ BİR TERÖRİST"

Çavuşoğlu, Adil Öksüz'ün yakalanması için para ödülü verilmesiyle ilgili, "Bana göre beş para etmez bir terörist bu kişi. Yani değeri beş para bile etmez ama tabi bu mücadelemizin başarılı bir şekilde hedefine ulaşabilmesi için bu hainleri de neredeyse bulmamız lazım. Elbette yurtdışına kaçıp kaçmadığı da net değil. Böyle bir bilgide yok." yorumunu yaptı.

Ekleme Tarihi: 25 Eki 2016 15:21