Yaşam Güncelleme Tarihi: 19 Ağu 2016 15:57

Diyarbakır'da Ulucami'de bir provokatör ortalığı karıştırdı

Diyarbakır'da tarihi Ulucami'de bir provokatör, imamın terör örgütü PKK aleyhine hutbe vermesine tepki gösterince ortalık karıştı.

Diyarbakır'da Ulucami'de bir provokatör ortalığı karıştırdı
Diyarbakır'da tarihi Ulucami'de bir provokatör, imamın terör örgütü PKK aleyhine hutbe vermesine tepki gösterince ortalık karıştı. Cemaatin darp ettiği şahıs, polisin tazyikli su ile müdahale etmesiyle linç edilmekten kurtarıldı.

PKK'NIN SALDIRILARINA DİKKAT ÇEKTİ

Olay, Sur ilçesindeki tarihi Ulucami'de cuma namazı sırasında meydana geldi. Cami imamı Said Yaz, verdiği hutbede terör örgütü PKK'nın son zamanlarda yaptığı saldırılara dikkat çekti.

İMAMIN SÖZLERİNE CAMİDEKİ BİR ŞAHIS TEPKİ GÖSTERDİ

Yaz'ın, "Çocuğu öldüreni Allah kahretsin, kadını öldüreni Allah kahretsin, araçları patlatanlara Allah lanet etsin. Bu mudur Müslümanlık? Senin anan da oradan geçebilir, senin amcan da oradan geçebilir hey zalim" sözlerine camide bulunan bir şahıs tepki gösterdi.

ORTALIK KARIŞTI

Cemaatten bir grubun ise söz konusu şahsa tepki göstermesi ile ortalık bir anda karıştı.

POLİS LİNÇ EDİLMEKTEN KURTARDI

Bir grup tarafından etrafı sarılan şahıs darp edilirken, devreye polis girdi. Şahıs, polisin tazyikli su ile müdahale etmesiyle linç edilmekten kurtarıldı.

KATİL PKK SLOGANLARI ATILDI

Yaşanan olay nedeniyle Ulucami önünde namazdan sonra yapılması planlanan "teröre tepki" açıklaması iptal edilirken, cami çıkışı toplanan grup bir süre "Katil PKK" sloganları attıktan sonra dağıldı.

Ekleme Tarihi: 19 Ağu 2016 15:57