Politika Güncelleme Tarihi: 7 Ağu 2017 01:45

Doğu Perinçek: Erdoğan'ı devirmek ihanet projesidir

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Adalet Yürüyüşü'nü eleştirerek, yürüyüşün PKK'yla kol kola girmeye ve birlikte hükümet kurmaya alıştırma yürüyüşü olarak niteledi.

Doğu Perinçek: Erdoğan'ı devirmek ihanet projesidir

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi CHP-PKK-FETÖ ittifakıyla yeni bir proje gündeme konulduğunu ifade ederek böyle bir seçeneğin kazanma şansı olmadığını söyledi.

Çeşme Çakabey Kültür Merkezindeki "Seçenekler ve çıkış yolu" başlıklı konferansta konuşan Perinçek, 7 Haziran 2015 seçimlerinde HDP'yi Meclis'e CHP'nin soktuğunu söyledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ankara'dan İstanbul'a gerçekleştirdiği yürüyüşün hak ve hukuk için yapılmadığını savunan Perinçek, "Adalet yürüyüşü adalet için yapılan bir yürüyüş mü? Adalet yürüyüşü CHP'nin tabanını ve bizim gibi aydınları PKK'yla kol kola girmeye ve birlikte hükümet kurmaya alıştırma yürüyüşü." ifadesini kullandı.

"Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde CHP-PKK-FETÖ ittifakıyla yeni bir proje gündeme kondu. Bir seçenek bu, bu seçeneğin kazanma şansı yok." diyen Perinçek, şunları kaydetti:

"(Tayyip Erdoğan'ı devireceğiz) diye ortaya çıkan bu seçeneğin Tayyip Erdoğan'ı devirme şansı yok. Bin kere seçim yapılsın, PKK ile el ele tutuşanlar o seçimi bin kere kaybeder. 'Tayyip Erdoğan'ı yıkacağız, onun için herkesle birleşiyoruz, Amerika da arkamızda, PKK da kolumuzda, FETÖ'yü de zindandan çıkartacağız.' Bu ihanet projesi."

Ekleme Tarihi: 7 Ağu 2017 01:45