Medya Güncelleme Tarihi: 18 Eyl 2016 11:15

Dostlarından Tarık Akan'a görülmemiş uğurlama

Rutkay Aziz, Nuri Kekeç ve Bülent Kayabaş, Fazıl Say, Menderes Samancılar, Şerif Gören, Orhan Aydın ve Kenan Tuncer, Tarık Akan'ı son yolculuğuna nasıl uğurlayacaklarının planını yaptı.

Dostlarından Tarık Akan'a görülmemiş uğurlama
Sayısız filmde rol alan ve milyonların gönlüne taht kuran Türk sinemasının yakışıklı jönü Tarık Akan, bugün düzenlenecek törenle son yolculuğuna uğurlanacak.

Tarık Akan için ilk tören saat 14:00'te Muhsin Ertuğrul Tiyatrosu'nda yapılacak. Teşvikiye Camii'nde ikindi namazının ardından cenaze namazı kılınacak. Akan, Bakırköy'deki Zuhuratbaba Mezarlığı'na defnedilecek.

Milliyet Gazetesi yazarı Ali Eyüboğlu da yakın dostalarının Tarın Akan için düzenlediği uğurlama töreniyle ilgili detayları okuyucularıyla paylaştı.

İşte Ali Eyüboğlu'nun yazısından bir kesit;

Dostlarının ona nasıl veda edeceklerini planlamak için bir araya geldiği Çiçek Bar'da Tarık Akan'ın oğulları Barış ve Özgür yoktu, ama kızı Özlem vardı. Toplantıda Akan'ın dostlarından Nebil Özgentürk de yoktu. Çünkü o, bugün Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nde gösterilecek belgesel için stüdyodaydıTarık Akan için Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nde yapılacak törenin programını sordum onsuz Çiçek Bar akşamlarına alışmaya çalışan arkadaşlarına…

66 yaşındayken akciğer kanserinin aramızdan aldığı Akan'a şöyle bir veda programı hazırladı dostları:

- Fazıl Say çalacak Livaneli söyleyecek

- Nebil Özgentürk'ün hazırladığı Tarık Akan belgeselinin gösterileceği Muhsin Ertuğrul Sahnesi'ndeki törende, sanatçı için birkaç kişi konuşacak.

- Orhan Aydın'ın sunacağı törende konuşma yapacak isimlerden biri Ataol Behramoğlu, diğeri Rutkay Aziz…

- Dostları Akan'ı şarkılarla uğurlayacak.Ünlü piyanist Fazıl Say çalacak, Nazım Hikmet Korosu ona eşlik edecek ve Zülfü Livaneli şu türküleri Tarık Akan için
söyleyecek:

'Yiğidim Aslanım Burda Yatıyor',
'Kara Toprak'…
 

Ekleme Tarihi: 18 Eyl 2016 11:15