Ekonomi Güncelleme Tarihi: 29 Ağu 2016 02:29

e-ticaret sektörünün yeni oyuncusu Paratika oldu

Asseco SEE’nin e-ödeme alanında faaliyet gösteren iştiraki Nestpay Ödeme Hizmetleri A.Ş. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu'ndan (BDDK) izin aldı, Paratika markasıyla hizmet verecek.

e-ticaret sektörünün yeni oyuncusu Paratika oldu
Avrupa'nın en büyük 6. yazılım firması Asseco Grup bünyesinde olan Asseco SEE, e-ödeme konusundaki 17 yıllık bilgi birikimi ve deneyimi ile Nestpay Ödeme Hizmetleri A.Ş.’yi hayata geçirdi. 6493 sayılı “Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları” hakkındaki kanun çerçevesinde, e-ticaret firmalarına sanal POS hizmeti vermek için kurulan Nestpay Ödeme Hizmetleri A.Ş. Paratika markası ile BDDK’dan alınan lisans kapsamında sanal POS hizmeti verecek.

Paratika ile tüketicilerin hassas bilgileri en üst güvenlik seviyesiyle korunacak

Paratika birden fazla bankanın sanal POS altyapısına entegre olarak, anlaşmalı bankaların kredi kartlarına taksit imkânı sunuyor. Tek fiyatlama ve tek panelden mutabakat kolaylığı ile üye işyerlerine paket olarak sanal POS çözümü sağlıyor. Kart kullanıcılarının en hassas olduğu konuların başında, kredi kartı güvenliği ve kart bilgilerinin kopyalanması geliyor. Kredi kartı veri ve işlem güvenliğinde dünyanın en üst düzey standardı olan PCI- DSS sertifikasıyla uyumlu olan Paratika ile kredi kartı saklama işlemleri güvenli şekilde yapılıyor. Ayrıca kredi kartı saklama hizmetinden yararlanan e-ticaret firmaları, tek tıkla ödeme kolaylığı ile son kullanıcılara hızlı ödeme imkanı da sunmuş oluyor.

Uluslararası standartlarda güvenli ve kolay alışveriş

Nestpay Ödeme Hizmetleri A.Ş. Genel Müdürü Hatice Ayas, konuyla ilgili olarak “Türkiye'nin önde gelen bankalarına ve e-ticaret firmalarına, Asseco SEE olarak, geniş bilgi birimimiz ve tecrübemiz ile kapsamlı e-ödeme çözümleri sunuyoruz. Şimdi ise NestPay Ödeme Hizmetleri şirketinin markası olan Paratika ile e-ticaret yapmak isteyen tüm firmalara sanal POS çözümü sunacağız. Paratika ile e-ticaret sektörünün gelişimine katkı sağlarken, hem e-ticaret firmalarına hem de son kullanıcılara hızlı, pratik ve güvenli çözümüz sayesinde önemli avantajlar sunacağız.” dedi.

E-ticarette sahtekârlığa geçit yok

Paratika, etkili sahtekârlık (fraud) kontrolleri ile ters ibraz riskini azaltmak için gerekli tüm kontrolleri yaparak, konusunda uzman fraud ekibi tarafından tüm şüpheli işlemlerin 7/24 izlenmesini ve önlenmesini sağlıyor. Paratika’nın içerisinde barındırdığı özellikler sayesinde işlemin yapıldığı PC, tablet ya da telefonun daha önce herhangi bir sahtekârlık işlemi ile ilişkili olup olmadığı kontrol ediliyor. Riskli görülen işlemlere zamanında müdahale edilerek oluşabilecek muhtemel zararlar önleniyor.

Ekleme Tarihi: 29 Ağu 2016 02:29