Ekonomi Güncelleme Tarihi: 15 Ara 2016 11:38

Ehliyet alacaklar dikkat! Emniyet'ten açıklama var

2017 Ocak yından itibaren ehliyet için devlet hastanelerinden alınacak sağlık raporunun ücretine ilişkin iddialara emniyetten açıklama geldi.

Ehliyet alacaklar dikkat! Emniyet'ten açıklama var

 Son günlerde sosyal medyadan yapılan paylaşımlarda, 2017 Ocak ayından itibaren sürücü sağlık raporlarının devlet hastanelerinden 350-400 TL bedelle alınacağı iddia edildi. İddialar üzerine emniyetten konuyla ilgili açıklama geldi.

Kayseri Emniyet Müdürlüğü, sosyal medyada ’2017 Ocak ayından itibaren sürücü sağlık raporlarının devlet hastanelerinden 350-400 TL bedelle alınacağına’ dair iddia ve paylaşımlar üzerine bunun gerçek olmadığını açıkladı.

Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, sürücü sağlık raporlarının, 'Sürücü Adayları ve Sürücülerde Aranacak Sağlık Şartları ile Muayenelerine dair Yönetmelik' hükümleri kapsamında, aile hekimliği, devlet hastaneleri veya özel hastanelerden alınmaya devam edileceği ifae edildi. Açıklamada, "Sosyal medyadaki haberler gerçeği yansıtmadığı gibi, bu yönde Genel Müdürlüğümüzce herhangi bir çalışma yapılmamaktadır" denildi.

Ekleme Tarihi: 15 Ara 2016 11:38