Politika Güncelleme Tarihi: 31 Tem 2017 11:35

Erdoğan, Gül, Davutoğlu ve Yıldırım birlikte halkı selamlayacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti'nin kuruluş yıl dönümünde selefi Abdillah Gül, Binali Yıldırım, ve Ahmet Davutoğlu ile birlikte halkı selamlayacak.

Erdoğan, Gül, Davutoğlu ve Yıldırım birlikte halkı selamlayacak

Erdoğan'ın AK Parti Genel Başkanı seçilmesinden sonra gerçekleştirilen ilk kuruluş yıl dönümü kutlaması büyük buluşmaya sahne olacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın özel davetiyle gerçekleştrilen büyük buluşmada Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu da sahnede olacak.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, 14 Ağustos’ta AK Parti’nin 16’ncı kuruluş yıldönümünde halkla buluşacak. Kuruluş yıldönümü Sincan’daki Harikalar Diyarı’nda yapılacak. Kutlamalara ‘partiye sırtını dönmeyen tüm yol arkadaşları’ davet edilecek.

16 Nisan’daki anayasa değişikliği kapsamında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın AK Parti Genel Başkanı seçilmesinin ardından ilk kuruluş yıldönümü kutlaması için hazırlıklar tüm hızıyla sürüyor. Erdoğan, 10 Ağustos 2014’te Cumhurbaşkanlığı’na seçilmesinden 4 gün sonra partisinin kuruluş yıldönümünde AK Parti’ye veda etmişti.

Hürriyet'ten Erdinç Çelikkan'ın haberine göre, kutlamalar için AK Parti’de görev yapmış eski-yeni tüm isimlere davetiye gönderilecek. Programa parti teşkilatlarının yanı sıra bakanlar, milletvekilleri, il ve belediye başkanları, kurucular ve delegeler ile 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Bülent Arınç, Hüseyin Çelik, Sadullah Ergin gibi ‘yol arkadaşları’ davet edilecek.

AK Parti'ye sırtını dönenler

Programa Erdoğan’ın daha önce “Partiye sırtını dönen kimse iflah olmadı” ifadesiyle tepki gösterdiği AK Parti’den istifa eden, ayrılan isimler ise davet edilmeyecek. Erdoğan için büyük önem taşıyan kuruluş yıldönümü programı için Ankara’nın Sincan ilçesi özel olarak seçildi. 28 Şubat sürecinde 1997’de tankların yürütüldüğü Sincan’daki Harikalar Diyarı’nda yapılacak programda AK Parti’nin 16 yıllık geçmişinden kesitlerin yer alacağı sinevizyon gösterisi izletilecek.

2019 vurgusu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2019 seçimlerine dikkat çekeceği konuşmasında parti teşkilatlarına “AK Parti bir vefa hareketidir. 2019 yılında iki önemli seçim yaşayacağız. Seçimlere kadar AK Parti’yi bugünlere getiren gelenekleri unutmadan, mütevazı şekilde tüm vatandaşlarımıza ulaşacağız. Biz milletin partisiyiz. Milletle olduğumuz sürece yalnız kalmayacağız” vurgusu yapacak.

Ekleme Tarihi: 31 Tem 2017 11:35