Bülten Güncelleme Tarihi: 1 Şub 2024 13:00

Erkunt Traktör Ege Bölgesi'nde yeni ürünleriyle dikkat çekti

Türkiye'nin önde gelen traktör üreticilerinden Erkunt Traktör, bu yıl 19'uncusu gerçekleştirilen Agroexpo Tarım Fuarı'nda yeni ürünlerini tanıttı.

Erkunt Traktör

Türkiye'nin önde gelen traktör üreticilerinden Erkunt Traktör, bu yıl 19'uncusu gerçekleştirilen Agroexpo Tarım Fuarı'nda yeni ürünlerini tanıttı. Fuarda, Egeli çiftçilere özel olarak tasarlanan, 26 HP güce sahip yeni ürün Misket 26B de dikkat çekti.

Erkunt Traktör CEO'su Tolga Saylan, fuarda yaptığı açıklamada, 2023 yılında traktör sektörünün rekorlar kırdığını belirterek, "Türkiye genelinde toplamda 77 binden fazla traktör satıldı. Bu son 20 yıla baktığımızda en yüksek satış rakamı olarak kayıtlara geçti. Talep olarak bir sıkıntımız yoktu. Ancak, pandemi sürecinde başlayan ve etkisini hala sürdüren yedek parça sıkıntısı nedeniyle traktör arzında bir azalma oldu. Buna rağmen Erkunt olarak, yurt içi ve yurt dışına geçtiğimiz yıl 6 bin civarında traktör satışı gerçekleştirdik" dedi.

Saylan, 2024 yılında traktör sektöründe genel bir küçülme yaşanabileceğini tahmin ettiğini belirterek, "Yüksek enflasyon nedeniyle personel, malzeme ve enerji gibi kalemlerinde fiyat artışları yaşandı. Bunların yanı sıra; çiftçilerin krediye ulaşma konusunda yaşadığı sıkıntılar nedeniyle 2024 yılında traktör sektöründe genel bir küçülme yaşanacağını düşünüyorum. Yurt dışı markamız ArmaTrac ile bu yıl ihracata daha çok odaklanmayı hedefliyoruz. Traktör satışlarımızın da geçtiğimiz yılla aynı seviyelerde gerçekleşmesini bekliyoruz" diye konuştu.

Ege Bölgesi'nin tarımın en önemli üretim alanlarından biri olduğuna dikkat çeken Saylan, "Erkunt olarak bu bölgeyi ve çiftçilerin değişen ve gelişen taleplerini yakından takip ediyoruz. Onların sesine kulak veriyoruz. Bayi ve servis teşkilatlarımız bölgede çok aktif çalışıyor. Çiftçilerimize kapsamlı hizmet sunabilmek için aynı zamanda tarım ekipmanları markamız olan Hisarlar Tarım Makineleri standımız da hazır. Bu fuarda sergilenecek makinelerimiz, Egeli çiftçilerimiz tarafından yıllardır denenmiş ve beğenilmiş seçili ürünlerden oluşturuldu. Hem yeni ürünlerimizi hem de bağ - bahçe ve seracılıkta en çok tercih edilen ürünlerimizi yakından incelemek ve görüşleriyle AR-GE çalışmalarımıza destek olmak isteyen çiftçilerimizi C holündeki standımıza davet ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Yeni modeller dikkat çekti

Fuarda tanıtılan yeni ürünler hakkında da açıklamalarda bulunan Saylan, şunları söyledi:

"Egeli çiftçilerin gözdesi olan Kısmet 58 E, yüksek performansıyla öne çıkarken yakıt cimriliğiyle de çiftçilerden tam not alıyor. Ege'de hemen hemen çoğu meyve bahçesinin vazgeçilmezi arasında gösterilen Erkunt Meyveci Seri traktörler ise, 65 ila 95 HP arasında olan 5 ayrı modele sahip.

Geçtiğimiz yıl, yerli üretim motor markası olan e Capra motorlu Stage 3B emisyona sahip yeni ürünlerimizi ve sürüngen vitese sahip Meyveci Serisi'ni Egeli çiftçilerle buluşturmuştuk. AR-GE çalışmaları sonucunda bu yıl da Stage 4 emisyona sahip eCapra motorlu modeller görücüye çıktı. 80 - 110 HP güç aralığında, Stage 4 emisyona sahip yeni modellerimiz; Lüks, E ve Büyük Lüks Seri'lerini kapsıyor.

Bunların yanı sıra; küçük bahçeler, hobi bahçeciliği, nakliye işleri ve otelcilik hizmetlerinde kullanılmak üzere tasarlanan, 26 HP güce sahip yeni ürünümüz Misket 26B'yi de ilk kez İzmir Fuarı'nda beğeniye sunduk."

Saylan, Misket 26B'nin, Egeli çiftçilerin ihtiyaçlarına göre tasarlandığını belirterek, "Bu ürünümüz, düşük yakıt tüketimi, kolay kullanımı ve uygun fiyatıyla dikkat çekiyor. Özellikle küçük bahçelerde ve hobi bahçeciliğinde kullanılabilecek bir model" dedi.

Ekleme Tarihi: 1 Şub 2024 13:00