Asayiş Güncelleme Tarihi: 28 Ara 2016 12:34

Erzurum’da PKK operasyonu: 21 gözaltı

Erzurum’da PKK terör örgütüne yadım ve yataklık ile terör örgütü propagandası yaptıkları öne sürülen 21 şüpheli, ’Şehit Jandarma Uzman Onbaşı Şükrü Şahin16-43 ve 44’ adı verilen operasyonla gözaltına alındı.Alınan bilgiye...

Erzurum’da PKK operasyonu: 21 gözaltı
Erzurum’da PKK terör örgütüne yadım ve yataklık ile terör örgütü propagandası yaptıkları öne sürülen 21 şüpheli, ’Şehit Jandarma Uzman Onbaşı Şükrü Şahin16-43 ve 44’ adı verilen operasyonla gözaltına alındı.
Alınan bilgiye göre, Erzurum İl Jandarma Komutanlığınca; Karayazı, Karaçoban, Hınıs, Çat ve Köprüköy ilçelerinde PKK/KCK terör örgütünün sözde köy komiteleri, milis/işbirlikçi yapılanmaları içerisinde hareket eden, terör örgütüne yardım yataklık eden ve sosyal medya aracılığı ile terör örgütünün propagandasını yapan şahısların yakalanması için ‘Şehit Jandarma Uzman Onbaşı Şükrü Şahin 16-43 ve 44’ operasyonu düzenlendi. Operasyon kapsamında 30 adreste eş zamanlı yapılan baskında arama yapılarak 21 şüpheli gözaltına alındı.
Aramalarda 3 adet ruhsatsız av tüfeği, 13 adet cep telefonu, 3 adet tablet, 2 adet diz üstü bilgisayar, 1 bilgisayar kasası, 1 ajanda, 27 adet CD, 1 hafıza kartı, 1 yasak yayın ele geçirildi.
Erzurum Valiliğinden yapılan açıklamada, "Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, mevcut huzur ve güven ortamının devam ettirilmesi, devletimizin ve milletimizin her türlü terörist tehdidi ve saldırıdan korunması maksadıyla; terör örgütleriyle yapılan mücadele harekatına kararlılık ve azimle devam edilmektedir" denildi.
(Ahmet Akbuğa/İHA)

Ekleme Tarihi: 28 Ara 2016 12:34