Dünya Güncelleme Tarihi: 3 Kas 2016 21:54

Ezandan rahatsız olan İsrail'e cevap: Rahatsız olan defolsun

Kudüs Yüksek İslami Heyeti Başkanı Sabri, İsrail'e bağlı Kudüs Belediyesi'nin 'gürültü' yaptığı gerekçesiyle ezanı susturma planına karşı, "Ezandan rahatsız olan defolsun, evet defolsun." dedi.

Ezandan rahatsız olan İsrail'e cevap: Rahatsız olan defolsun
Kudüs Yüksek İslami Heyeti Başkanı ve Mescid-i Aksa İmamı Şeyh Sabri, İsrail'in Kudüs'te ezanları susturma planına tepki gösterdi. Sabri, "Ezandan rahatsız olan defolsun. Ezan Kudüs semalarında kıyamete kadar yankılanmaya devam edecek" dedi.

"EZANDAN RAHATSIZ OLAN DEFOLSUN"

Kudüs Yüksek İslami Heyeti Başkanı ve Mescid-i Aksa İmamı Şeyh İkrime Sabri, İsrail'e bağlı Kudüs Belediyesi'nin 'gürültü' yaptığı gerekçesiyle ezanı susturma planına karşı, "Ezandan rahatsız olan defolsun, evet defolsun." dedi.

"KULAK ASMAYACAĞIZ"

Şeyh Sabri yaptığı açıklamada, "Ezanları yükseltmeye devam edeceğiz, işgal yönetiminin yapmaya çalıştıklarına kulak asmayacağız." dedi.

KUDÜS BELEDİYE BAŞKANI VATANDAŞLARIMIZA SIKILAN KURŞUNLARI DURDURSUN"

Şeyh Sabri, Kudüs Belediye Başkanı Nir Berekat'a tepki göstererek şöyle devam etti: "Eğer Berekat gürültüden bahsediyorsa, asıl gürültünün kaynağı olan İsrail uçaklarının topraklarımızın semalarındaki seslerini, işgal tanklarının mahallelerimize girişi, kepçe ve dozerlerinin evlerimizi yıkmalarını ve İşgal kuvvetlerinin vatandaşlarımıza sıktığı mermileri durdursun."

İsrail'e bağlı Kudüs Belediye Başkanı Berekat, İsrail polisine, işgal altındaki Doğu Kudüs'teki Yahudi yerleşimcileri rahatsız ettiği gerekçesiyle yakınlarındaki camilerde "gürültüyü önleme" kanununun uygulanması çağrısında bulunmuştu.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu da camilerden hoparlör kullanılarak ezan okunmasını eleştirmiş, "gürültüyü önleme" kanunu yoluyla bunun engelleneceğini ifade etmişti.
İsrail'in 1967'den bu yana işgal altında tuttuğu Doğu Kudüs'te iki yüz bini aşkın İsraillinin yaşadığı 15 Yahudi yerleşim yeri bulunmaktadır.

Ekleme Tarihi: 3 Kas 2016 21:54