Sağlık Güncelleme Tarihi: 4 Eyl 2017 00:19

FETÖ gitti yerine Menzil geldi! Plakalar neden GVS?

Son günlerde tahtlı nişan töreniyle gündeme gelen Menzil tarikatına ilişkin dikkat çeken iddialar ortaya atıldı...

FETÖ gitti yerine Menzil geldi! Plakalar neden GVS?

Son günlerde tahtlı nişan töreniyle gündeme gelen Menzil tarikatına ilişkin dikkat çeken iddialar ortaya atıldı.

Avukat Fidel Okan sosyal medya hesabından, Menzil tarikatının satın aldığı araçlarda kullanılan plakalarla, Sağlık Bakanlığı’nın aldığı uçakların isimlerinin aynı olduğuna dikkat çekti.

“GVS plakalı araçları Menzil tarikatı alıyor, güle güle kullansınlar. GVS plakalı uçakları ise Sağlık Bakanlığı alıyor. Bunlar tesadüf mü?” diye soran Fidel Okan, “Elbette değil! Menzil tarikatının Sağlık Bakanlığını ele geçirdiğini bilmeyen kalmadı. Son dönemki uygulamalar birilerini rahatsız etti!” diye yazdı.

Fidel Okan devamında şu ifadeleri kullandı:

“Menzil tarikatına ait yıllar önce çekilen düğün görüntülerinin bugün gündeme gelmesi tarikatlar arasındaki sürtüşmenin sonucudur. Menzil tarikatı, acaba ne oluyor hükümet yoksa bu kadrolaşmadan rahatsız mı diye haksızca eleştiriler yapmasın. Onlar gayet memnun. Veya bu eski görüntüler muhalif medyada yayınlanıyor yoksa muhalefet mi bu işi karıştırıyor diye düşünmesin. Onlarda çok farkında değil! Menzilciler bilmelidir ki bu görüntüler başka bakanlıklarda kadrolaşan diğer tarikatların medyaya servis etmesiyle yayılmıştır. Bu noktada naçizane tavsiyem bakanlıkları diğer tarikatlarla hakça paylaşmalarıdır. Nasıl olsa kimsenin karıştığı yok, paylaşın gitsin. Aksi halde kendi aranızda sorun yaşarsanız, kadrolaşmaya sessiz kalan hükümet ve dönen olayları bilmeyen muhalefetin dikkatini çekersiniz. Ancak yapılan paylaşımları millet öğrenmeli ve hangi bakanlıkla sorun yaşanırsa hangi tarikat şeyhi ile sorunu çözeceğini bilmelidir. Eskiden FETÖ hepsini ele geçirdiği için tüm sorunlar Pensilvanya'da çözülüyordu. Şimdi işler biraz karıştı. Çok tarikat var. Bu nedenle ilerleyen dönemlerde bir kitapçık hazırlanmalı, el altından dağıtılmalı herkes muhatap olacağı şeyh ve tarikatı öğrenmelidir.”

TARİKAT LİDERİNİN ADI GAVSİ SANİ

Öte yandan Menzilcilerin lideri Seyyid Abdulbaki Erol, cemaat içinde Gavs-ı Sani olarak biliniyor. Plaka ve Sağlık Bakanlığı uçaklarının “GVS” adlarında olması ise “tesadüf mü” sorularını akıllara getiriyor.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba da bugün benzer bir paylaşım yaptı. Ağbaba, Seyyid Abdulbaki Erol’un fotoğrafını paylaşarak, “Seyyid Abdulbaki Erol, Menzil tarikatı lideri, Paralel Sağlık Bakanı” ifadelerini kullandı.

Menzil Tarikatı, Türkiye’de başta Sağlık Bakanlığı olmak üzere birçok devlet kurumuna en yoğun olarak AK Parti döneminde girdi. Öyle ki Hüseyin Besli gibi Erdoğan'a yakın isimler bile devlet içinde örgütlü tarikatten şikayetçiydi.

(odatv)

Ekleme Tarihi: 4 Eyl 2017 00:19