Güncel Güncelleme Tarihi: 14 Ara 2016 15:27

FETÖ imamı oyunu deşifre etti! O mağazayı yasaklamış

TOKAT 'ta gözaltına alınan ve itirafçı olan FETÖ'nün kaymakam imamı örgüte dair çarpıcı detaylar verdi. FETÖ'nün kaymakamlara yönelik oyununu deşifre eden FETÖ imamı şok itiraflarda bulundu.

FETÖ imamı oyunu deşifre etti! O mağazayı yasaklamış

Tokat'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün  (FETÖ) mülkiye yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında terör örgütü elebaşı  Fetullah Gülen'in, örgüt üyesi kaymakamların çocuklarına isim verdiği ortaya  çıktı.

Tokat Cumhuriyet Başsavcılığı, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) ile İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesinin soruşturması kapsamında gözaltına alınan ve etkin pişmanlıktan yararlanarak itirafçı olan örgütün "100. ve 102. dönem kaymakamları imamı" Y.A, FETÖ'nün kaymakamlık  yapılanmasını anlattı.

ÖRGÜTE İLİŞKİN DETAYLARI ANLATTI

Aralarında daha önce meslekten ihraç edilen, açığa alınan ve görevdeki kaymakamların da olduğu çok sayıda mülki idare amirinin ifadesinin alındığı, kimi  şüphelilerin tutuklandığı, kimilerinin ise adli kontrol şartıyla serbest  bırakıldığı soruşturma kapsamında ifade veren Y.A, örgüte ilişkin detayları  ortaya koydu.Y.A, ifadesinde, FETÖ'nün kaymakam adaylarına yönelik çalışmasını  şöyle aktardı:

ABİLER TARAFINDAN SORULAR VERİLİRDİ

"Örgütün kaymakamlık evlerinde 4 veya 5 kişi kalıyordu. Bu evlerden  sorumlu olanlar kod adı kullanıyordu. Evlerde kalan kaymakam adaylarına  sadakatlerine göre sorular ya yüzde 80 veya yüzde 60 oranında verilirdi. Sınavdan önceki gece abiler eve gelir, Fetih Suresi okuturdu. Daha sonra 'Bu zamana kadar bu makamlar dinsizler ve komünistlerin elindeydi. Sizin gibi devletini sevenlerin  bu makamlarda bulunması gerekir.' diye konuşurlardı. Daha sonra ise abiler tarafından sorular verilirdi ve adaylar 1-2 saat bu sorulara çalıştırılırdı.

ÇOCUKLARA VERİLECEK İSİMLERİ GÜLEN BELİRLİYORDU

Kaymakamlık sınavında yeterli puan alanların yurt veya pansiyonlarda  toplandığını belirten Y.A, ifadesinde şu bilgileri verdi:

"Kaymakamlar imamı ve abiler 5 veya 6 kişiyi topluyorlar. Kimin kimle  kalacağını imam belirliyordu. Daha sonra bunlara kaymakamlık mülakatı soruları  verilirdi. Kaymakam adaylarına seçecekleri yabancı dilleri bile imamlar  belirliyorlardı. Fetullah Gülen, ByLock'tan kaymakam çocuklarına verilecek  isimleri gönderiyordu. Kaymakamlar, bu isimleri çocuklarına veriyorlardı.

NT MAĞAZALARINA GİRMELERİ YASAKTI

Kaymakamlar çocuklarını, örgütün okullarına ve dershanelerine göndermezlerdi. Bank Asya'ya para yatırmazlardı. Kaymakamların NT mağazalarına  girmeleri de yasaktı."

Ekleme Tarihi: 14 Ara 2016 15:27